Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Moseley

Moseley znajduje się 3 km na południe od centrum miasta. Dzielnica ta słynie przede wszystkim z pubów i restauracji. W okolicy znajduje się również wiele butików i małych sklepików. Na Moseley bardzo często odbywają się jarmarki oraz ryneczki, na których można kupić produkty pochodzące z ekologicznych farm. Bliskość Moseley Park oraz Cannon Hill Park jest wilekim atutem tej dzielnicy.

Pierwsze wzmianki na temat Moseley pochodzą z książki „Domesday Book” z 1086 roku, nazywano ją wtedy Museleie. Moseley rozwinęło się wokół wiktoriańskiej dzielnicy handlowej zwanej Moseley Village.

Moseley i jego okolice znacznie rozwinęły się po 1910 roku, kiedy to zaczęto budować duże domy, zaprojektowane głównie dla rodzin klasy średniej, która osiedliła się na przedmieściach otaczających przemysłowe centrum Birmingham. W czasie wojny wiele rodzin miało kłopoty z utrzymaniem tak dużych i drogich domów, wiele osób wynajmowało pokoje. Po wojnie, kiedy populacja zaczęła rosnąć, wiele z nich zostało podzielone na mieszkania.

Pod koniec XX wieku Moseley i jego okolice straciły swoją dobrą reputację. Ceny nieruchomości spadły, pojawiły się problemy z przestępczością zorganizowaną, narkotyki i prostytucja stały się powszechne w obszarach graniczących z Balsall Heath. W tym samym okresie pojawiło się wiele ofert tanich noclegów, co wywołało spore zainteresowanie społeczności artystycznych i studenckich.

Obecnie na Moseley znajduje się wiele bardzo zamożnych posiadłości. Północna część dzielnicy jest jednak zamieszkiwana przez klasę uboższą i znajduje się tam wiele mieszkań socjalnych.

Mieszkańcy tej dzielnicy pochodzą z różnych grup etnicznych. Są to zarówno biali Brytyjczycy, jak również duża mieszanka imigrantów z Azji i Afryki. Większość imigrantów skupia się w okolicy Lidla i  Balsall Heath. Mieszka tam również niewielki odsetek Polaków.

Zobacz więcej zdjęć

User reviews

Average user rating from: 1 user(s)

To write a review please register or log in.
Overall rating: 
 
4.7
Bezpieczeństwo:
 
4.0   (1)
Czystość:
 
4.0   (1)
Lokalizacja:
 
5.0   (1)
Usługi i handel:
 
5.0   (1)
Komunikacja:
 
5.0   (1)
Parki i rekreacja:
 
5.0   (1)
 
 

fajne puby

Overall rating: 
 
4.7
Bezpieczeństwo:
 
4.0
Czystość:
 
4.0
Lokalizacja:
 
5.0
Usługi i handel:
 
5.0
Komunikacja:
 
5.0
Parki i rekreacja:
 
5.0
Was this review helpful to you?
Yes No
Reviewed by malpa3000
July 23, 2011
Top 10 Reviewer
View all my reviews
Report this review
 
2 of 2 people found the following review helpful

nie znam dokładnie dzielnicy, ale mają tam fajne puby