Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kingstanding

Nazwa obszaru podobno powstała na cześć przejazdu króla Stuarta Charlesa I oraz jego wojsk podczas angielskiej wojny domowej w 1642 roku. Pierwotnie Kingstanding pisane było, jako King's Standing.

Obszar ten został w dużej mierze przekształcony z obszarów wiejskich, w 1928r., kiedy to rozpoczął się rozwój budownictwa mieszkaniowego. Pierwsze osiedla zostały zakończone w 1934 roku. Większość domów w Kingstanding zostało zbudowane, jako mieszkania komunalne w latach 1930 – 1940, z czego większość jest usytuowana w północnej części dzielnicy.

W 1935 roku otworzono tam kino Odeon , zaprojektowane przez Cecil Clavering, a 6 czerwca 1964 r. otwarto pierwszą bibliotekę na Kingstanding. Obecnie Kingstanding słynie z dużego basenu ze zjeżdżalniami.
Kingstanding jest opisywany w powieści The Last Viking, dr Ron Dawson .  Autor wychował się i mieszkał na Parkeston Crescent, w swojej powieści bardzo często wspomina Kingsatnding.

Kingstanding jest głownie zamieszkiwany przez white british z niewielkim procentem mniejszości etnicznej. Dzielnica ta jednak nie cieszy się dobrą reputacją ze względu na wysoki odsetek mieszkańców domów socjalnych.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.
 
 
 
 

Kingstanding

  • Szkoły w okolicy
  • Mapa przestępstw