Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Birmingham

W latach 50 i 60 centrum Birmingham z biurowcami i drapaczami chmur sprawiało niekorzystne wrażenie i było nazywane "betonową pustynią". Pod koniec XX wieku miasto zostało poważnie przebudowane, co uczyniło z niego nowoczesny ośrodek miejski.

Co niektórzy porównają przemysłowe Birmingham do romantycznej Wenecji ze względu na istniejący tu system kanałów. Jest to zapewne nie lada atrakcja w samym centrum miasta. Można zjeść romantyczną kolacje w jednym z przy kanałowych pubów, udać się w krótki rejs barką lub po prostu przechadzać się chodnikami wzdłuż kanału.

Nieopodal kanałów znajduję się National Indoor Arena, gdzie nakręcono serial "Gladiatorzy" oraz oceanarium National Sea Life Centre.

W centrum miasta znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić. Nowoczesna Symphony Hall, miejsce, które gości wielu światowych artystów, biblioteka, Museum and Art Gallery, Council House i Town Hall przy Victoria Square oraz zejść w dół New Street, aż do centrum handlowego Bullring.

Bullring Shopping Centre został otwarty w marcu 2001 roku, zbudowany na miejscu dawnego centrum handlowego. Koszt wybudowania i cały projekt wyniósł w sumie £800 milionów, cała powierzchnia budowli to 15 000 aluminiowych dysków. Cały kompleks to 140 sklepy, małe kioski, 3100 miejsc parkingowych, a pracuje tam około 8000 osób.

Poniżej centrum handlowego znajduję się zabytkowy kościół św. Marcina z XIII wieku, przebudowany w XIX w. Zaraz obok kościoła rozpościera się jeden z większych i sławniejszych marketów, na którym bardzo tanio można zaopatrzyć się w warzywa, owoce i wiele produktów spożywczych.

Nocne życie w centrum miasta to przede wszystkim clubbing, puby i restauracje w pobliżu Broad Street i chińskiej dzielnicy. W centrum miasta znajduje się również kilka kin, kręgielni i kasyna.

Zobacz więcej zdjęć

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.