Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Castle Vale

Castle ValeCastle Vale to osiedle położone blisko Erdington, 9 km na północny wschód od centrum miasta. Obszar ten był pierwotnie znany, jako Berwood od słowa "Bearu", który oznacza "las".

W 1900 r. John Dunlop otworzył fabrykę opon na przeciwnej stronie Chester Road, gdzie obecnie znajdują się osiedla Castle Vale. Fabryka stopniowo się powiększała i w ciągu kilkudziesięciu lat stała się jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych fabryk opon na świecie.

Historycznie, Castle Vale był to bagnisty i zalesiony teren, pozostał niezabudowany aż do XVII wieku i budowy kanału Birmingham i Fazeley Canal.  W XX wieku, teren został zamieniony na pas startowy dla samolotów. Lotnisko powstało i działało w latach 1914-1960, było głównym lotniskiem podczas wojny światowej, a także miejscem do testowania produkowanych lokalnie samolotów. W marcu 1960 roku lotnisko zostało zamknięte i cały teren został sprzedany i przeznaczony na budowę mieszkań „Overspill Estate”, które rozpoczęto w 1964r.

W 1970 roku Castle Vale było podawane za przykład upadku projektu „Overspill Estate”, nieruchomości o słabych konstrukcjach, drogich w utrzymaniu, ubogich mieszkańcach i z wysokim poziomem przestępczości. Obszar stał się przedmiotem inicjatywy regeneracji, prowadzonej przez Castle Vale Housing Action Trust (CVHAT) w latach 1993 - 2005 r. Wiele domów zostało zburzonych, poddanych renowacji, przebudowie oraz zaczęto budowę nowych, lepszych domów. Obecnie uznane, jako przykład udanego programu rewitalizacji społeczności LED. Budownictwo na Castle Vale ma obecnie charakter nowoczesnych mieszkań z jasnej cegły.

W latach 80 i 90 Castle Vale borykał się z wysoką przestępczością w rejonie. Młodzieżowe gangi, handel narkotykami, akty przemocy, doprowadziło, że mieszkańcy czuli się zastraszeni i bezradni. W 1997 roku West Midlands Police i CVHAT organizowało częste spotkania, aby przeciwdziałać przestępczości w tym rejonie. Zamontowano kamery na ulicach i wysiedlono przywódców gangów oraz najbardziej uciążliwych mieszkańców daleko od Castle Vale. Obecnie na Castle Vale jest już dużo bezpieczniej, jednak ze względu na wcześniejsze incydenty na tle rasowym, mieszka tam niewielu emigrantów.

Zobacz więcej zdjęć

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.