Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Harborne

Harborne jest położony 5 km na południowy zachód od centrum miasta. Nazwa Harborne zmieniała się kilka razy na przestrzeni wieków, a jej pochodzenie jest często kwestionowane.  Jedną z interpretacji jest „wysoki potok" lub "brudny potok”.

Harborne stało się częścią gminy Birmingham i w ten sposób przeniesiony z Staffordshire do Warwickshire w 1891 roku. W 1974 roku zostało częścią West Midlands .

W okolicy znajduje się kilka zabytkowych miejsc. Budynek Harborne Hall został zbudowany pod koniec XVIII wieku przez Thomasa Greena dla jego córki Elizabeth. Green piastował stanowisko Lord of the Manor of Harborne i mieszkał w domu zwanym Bishop's Croft, obecnie budynek jest wykorzystywany, jako centrum szkoleniowe dla Voluntary Service Overseas (VSO).

Kościoł  St Peter jest zlokalizowany po stronie, gdzie kiedyś stał stary kościół wybudowany jeszcze za czasów saskich. Wieża pochodzi z XIII wieku, a obecny korpus kościoła pochodzi z epoki wiktoriańskiej. Wewnątrz kościoła znajdują się pozostałości prac żelaza na grobie AF Hill z 1883 roku, który wykonał bramę Houses of Parliament.

W 1898 roku, Queens Park został kupiony przez miejscową ludność z okazji jubileuszu Queen Victoria 's Diamond Jubilee.  W Metchley Park znajdują się pozostałości Metchley Fort, rzymskiego fortu z Scheduled Ancient Monument. Część wiktoriańskiego domu w neogotyckim stylu, zaprojektowanego przez Johna Chamberlaina został przeniesiony do Victoria and Albert Museum.

Mniejszość etniczna na Harborne wynosi 22%. Wielu mieszkańców tego obszaru to naukowcy z pobliskiego Uniwersytetu w Birmingham, a także personel medyczny z pobliskich szpitali, w tym Queen Elizabeth Hospital. Harborne słynie raczej z dobrej reputacji, a mieszkańcy są bardzo zadowoleni ze swojej dzielnicy.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.