Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Hall Green

Hall Green znajduje się około 4 km od centrum miasta. Hall Green wziął swoją nazwę od rodziny Hawe, która mieszkała w Haw Green.

W historii Hall Green nie wydarzyło się nic szczególnego. Z małej wsi przekształciło się w niewielkie miasteczko przemysłowe, z hutą, fabryką czekolady, która później została przekształcona w fabrykę pojazdów elektrycznych, wózków widłowych i fabrykę motocykli Velocette.

Highfield House, zabytkowy budynek, który został zbudowany w 1850 roku, jest najstarszym domem i trzecim najstarszym budynkiem na Hall Green. Był to dom w gospodarstwie Highfield Farm, wybudowany w stylu gruzińskim z pięknymi elementami stylu neoklasycznego. W marcu 2008 r., pomimo sprzeciwu opinii publicznej, petycji, artykułów w prasie lokalnej i stacji radiowych, Rada Miasta zatwierdziła plany jego rozbiórki i budowy czterech domów i sześć apartamentów w jego miejsce.

Dzielnica ta jest znana przede wszystkim ze stadionu Hall Green Stadium przy York Road, na którym odbywają się wyścigi psów. Na Hall Green znajdował się klub piłkarski Moor Green FC, ale po incydencie z podpaleniem w 2005 roku, został przeniesiemy do Solihull po fuzji z Solihull Borough.

Przepiękny Shire Country Park przebiega obok Sarehole Mill, wzdłuż rzeki Cole. Jest on domem dla wydr, norników oraz wielu gatunków ptaków. Stara miejscowość Sarehole (obecnie na granicy Hall Green i Moseley), gdzie kiedyś jako dziecko mieszkał JRR Tolkien była inspiracją dla domu Hobbitów w "The Shire ".

Hall Green przez wiele lat ewaluował i ze wsi przekształcił się na jedną z najbardziej pożądanych dzielnic w Birmingham.

Nieruchomości w tym rejonie cieszą się dużym zainteresowaniem, a ceny domów znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Szerokie aleje, otwarte tereny, dużo zieleni oraz bliskość do centrum miasta sprawiają, że jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Wiele domów pozostało z przedwojennych zabudowań, ale jest tez duża liczba nowo wybudowanych, nowoczesnych budynków.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.