Opinie
Northfield
| 4.3 (5) |
Northfield był saksońską osadą w północnym Worcestershire, która w 1086 stała się częścią ziem Williama Fitz-Ansculf, rycerza Norman. W 1900 roku Northfield było wsią, do Birmingham zostało włączone w 1919 roku. Pierwotnie nosiło nazwę Nordfeld. Northfield było znane z fabryki gwoździ oraz dużej liczby młynów na rzeką Rea.
Przez Northfield przebiega droga łącząca Birmingham z Worcester. W 1762 trasa nazywała się Turnpiked, dziś jest to Bristol Road.
Biblioteka w Northfield otwarta w 1906 roku, była zniszczona przez pożar w 1914 roku, odbudowana w tym samym roku przez Komitet Wolnej Biblioteki. Fasada pozostaje taka sama, jednak w 1984 roku, budynek biblioteki został dwukrotnie powiększony, aby pomieścić więcej książek. Biblioteka obchodziła swoje stulecie w roku 2006.
Po II wojnie światowej nastąpił wielki bum w budownictwie mieszkaniowym. Budowano szereg prywatnych domów oraz osiedla. Główną firmą zajmująca się budownictwem mieszkaniowym we wschodniej części dzielnicy była Egghill Estate. Zbudowano kilka wielopiętrowych bloków mieszkalnych, kilka mniejszych bloków oraz centrum handlowe. W 1980 roku mieszkańcy bloków byli nękani rozbojami i szerzyła się tam przestępczość. W 2000 r. rada miejska podjęła decyzję o rozbiórce bloków i na jego miejsce budowę nowego osiedla.
Bardzo znaną lokalną firmą była fabryka samochodów Austin Rover w Longbridge Ward. Fabryka ta została zbudowana w 1905 roku, bardzo szybko się powiększała i przekształcała, ostatnio nosiła nazwę MG Rover. W kwietniu 2005 r. MG Rover ogłosił upadłość z utratą ponad 6000 miejsc pracy. Trzy miesiące później aktywa firmy zostały zakupione przez chiński koncern Nanjing Automobile, niestety niewielka ilość produkcji pozwoliła zatrudnić tylko ponad 200 pracowników. Aby obniżyć bezrobocie w tym rejonie postanowiono wyburzyć część fabryki i na jego miejsce postawić nowe centrum handlowe oraz centrum rozrywki.
Odsetek ludności reprezentowanej przez mniejszości etnicznych jest niski w porównaniu do innych obwodów i wynosi tylko 4%.
W centrum Northfield jest szereg obiektów użyteczności publicznej: biblioteka, basen i fitness centre, Northfield Town Centre Parners Parnership, (które w znalezieniu pracy lub otwarciu własnego biznesu), Citizens Advice Bureau, Northfield Eco Centre i Victoria Common park.
Co roku w pierwszą sobotę lipca w Victoria Common odbywa się Northfield Carnival. Jest to duża impreza dzielnicowa, połączona z jarmarkiem, koncertami i wieloma atrakcjami.
Opinie użytkowników
Przeciętna ocena wystawiona przez 5 użytkownika(ów)
B45 Rubery
Mieszkam na Rubery ponad 4 lata i jest tu super.Ciesza spokuj i bardzo bezpiecznie.Blisko do centrum northfield gdzie sa sklepy oraz banki. 5min. spacerkiem jest kino,basen oraz kręgle. blisko do przystanku,oraz do autostrady.Polecam tą dzielnice.
ok
Bardzo spokojna okolica, choć jak dla mnie troche za spokojna, bo nic ciekawego się tu nie dzieje. Brakuje mi kina czy jakiegoś centrum rozrywki, ale ogólnie jest ok.
Good
Bialo czysto malo polakow ;-) zyc nie umierac ;-) ja mieszkam w West Heath ale to i tak rzut beretem ;-)
Spoko..
Mieszkam na tej dzielnicy od pieciu lat i jestem zadowolona, wszystko mam pod nosem :)) sklepy, banki, basen, szkole itp... przede wszystkim dobre polaczenie do pracy i do centrum
Pozdrawiam Polakow mieszakjacych na Northfield!!!
Calkiem, calkiem
Calkiem fajna okolica moze dlatego ze wszystko nowe wokol mnie.