Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Scarborough

IMGP9501.jpg
Położona nad Morzem Północnym, nadmorska miejscowość Scarborough w północo wschodniej części Anglii jest bardzo dobrym miejscem na odpoczynek i wiosenno - letnie spacery po plaży.

Nazwana przez miejscowych "Queen of the Yorkshire Coast", kusi urokiem piaszczystych plaż, zamków i otaczających ją klifów.


Zamek Scarborough to pochodząca z XII wieku budowla obronna, wybudowana przez Wilhelma le Grosa. Stoi na cyplu między dwoma piaszczystymi plażami, górując nad miasteczkiem. Zamek wielokrotnie był areną walk, zwłaszcza podczas pierwszej angielskiej wojny domowej, później twierdza służyła, jako wiezienie i koszary wojskowe. Obecnie zamek Scarborough znajduje się pod opieką fundacji Angielskiego Dziedzictwa.

W Scarborough znajduje się wiele znakomitych restauracji, w których serwowane są potrawy ze świeżych, lokalnych produktów. Nie brakuję tam również fast foodów, popularnych fish and chips, pubów i wiktoriańskich hotelików. W mieście jest również wiele muzeów, np. galeria sztuki czy muzeum Rotunda.

Położony nie opodal park narodowy North York Moors National Park zapewnia dodatkowe atrakcje i możliwości na spędzenie tam wolnego czasu. Jest tam wiele niedrogich kempingów, z których można wyruszyć na piesze eskapady.

Dojazd samochodem z Birmingham trawa około 3,5h, ale naprawdę warto zwiedzić nie tylko to miasteczko ale i cały Yorkshire Park.

 

Zobacz więcej zdjęć

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.