Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie otyłych do 2040 r

Według najnowszych szacunków do 2040 r. ponad 42 miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii będzie miało nadwagę lub otyłość.

Obecnie 64% dorosłych ma nadwagę lub otyłość, ale z roku na rok liczby te rosną.

Według analizy przeprowadzonej przez Cancer Research, w ciągu dwóch dekad liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej i 7 na 10 (71%) osób będzie miało nawagę.


Spośród nich 21 milionów ludzi będzie otyłych, co stanowi 4 na 10 (36%) wszystkich dorosłych.

Nowe szokujące dane pojawiły się, gdy rząd Wielkiej Brytanii opóźnił wprowadzenie w życie zakazu ofert „buy one get one free” dla sprzedaży niezdrowych przekąsek oraz wprowadzenie zakazu reklamowania fast foodów w telewizji, ze względu na wzrost kosztów życia.

Zobacz też:


Tłumienie promocji śmieciowego jedzenia miało być częścią strategii mającej na celu zmniejszenie otyłości w Wielkiej Brytanii, jednak jej wprowadzenie zostanie przesunięte o rok do października 2023 roku.

Ministrowie bronili opóźnień, twierdząc, że wynikają one z „bezprecedensowego” ograniczenia poziomu życia.

Przesuniecie zakazu ofert zostało skrytykowane przez działaczy na rzecz zdrowia, którzy oskarżyli Borisa Johnsona o „zabawę w politykę” kosztem zdrowia dzieci.

Jamie Oliver zagroził zorganizowaniem protestu „Eton Mess” w związku z odwróceniem się rządu od strategii walki z otyłością.

Sławny szef kuchni powiedział premierowi, że ma „36 godzin” na naprawienie swojego błędu i wezwał społeczeństwo do zebrania się przed Downing Street w piątek o 12.30 z miskami z deserem.


Nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko co najmniej 13 różnych rodzajów raka, a także powodują inne stany, takie jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca typu 2.

Szacuje się, że każdego roku 22 800 przypadków raka w Wielkiej Brytanii jest spowodowanych nadwagą i otyłością.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Co się właściwie dzieje, gdy wygra się w loterii EuroMillions?
 Czytaj następny artykuł:
Wygrali 184 miliony funtów. Najwięksi w historii zwycięzcy loterii w Wielkiej Brytanii