Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sieć supermarketów w UK sprzedawała wołowinę z Ameryki Południowej jako brytyjską

Mięso wołowe zostało usunięte z półek brytyjskiego supermarketu po tym, jak zostało oznaczone jako brytyjskie, ale pochodziło z Ameryki Południowej i Europy.

National Food Crime Unit (NFCU) w Wielkiej Brytanii poinformowało, że prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnego oszustwa w branży spożywczej, które obejmuje paczkowane produkty mięsne.


Supermarket i dostawca nie zostali jednak publicznie wymienieni.

Sieci Tesco, Sainsbury's, Asda, Aldi, Lidl, Co-op, Waitrose, Morrisons, Iceland i Marks & Spencer jednak zaprzeczyły, że są detalistami, którym dostarczono mięso – poinformowało BBC.

Farmers Weekly twierdzi, że dochodzenie obejmuje przegląd około 1,3 miliona dokumentów z produktami sprzedawanymi klientom jako „najlepsza brytyjska wołowina”.

Andrew Quinn, zastępca szefa NFCU, powiedział: „Sprzedawca został powiadomiony tego samego dnia, że ​​podjęliśmy działania przeciwko firmie spożywczej podejrzanej o oszustwo i natychmiast z półek usunęliśmy wszystkie produkty, których dotyczy problem”.


„Sprzedawca kontynuuje ścisłą współpracę z NFCU w celu poczynienia postępów w sprawie przeciwko dostawcy. To nie jest kwestia bezpieczeństwa żywności, ale kwestia oszustwa w branży spożywczej”.

„Wszelkie dochodzenia w sprawie oszustwa tego rodzaju wymagają czasu, aby przejrzeć dowody i doprowadzić do wyniku, w tym potencjalnego ścigania”.

„Traktujemy fałszowanie żywności bardzo poważnie i podejmujemy pilne działania w celu ochrony konsumenta”.


Informacja została podana dziesięć lat po odkryciu koniny w produktach sprzedawanych jako wołowina.

W rezultacie wycofano miliony produktów w całej Europie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lidl i Asda przestają racjonować owoce i warzywa
 Czytaj następny artykuł:
Polak, który zamordował studentkę w UK, obnażył się przed nią kilka tygodni wcześniej