Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lidl i Asda przestają racjonować owoce i warzywa

Supermarkety zaczęły znosić ograniczenia dotyczące ilości zakupu świeżych owoców i warzyw, ponieważ problemy z łańcuchem dostaw, które doprowadziły do ​​​​powszechnych niedoborów, zaczynają się zmniejszać.

Lidl stał się najnowszym supermarketem, który zniósł ograniczenia dotyczące ilości owoców i warzyw, które klienci mogą kupić, i zobowiązał się do zniesienia wszystkich ograniczeń do poniedziałku.


Wiadomość pojawiła się po tym, jak Asda potwierdziła, że ​​zniosła limit trzech sztuk ogórków, sałat, brokułów, kalafiorów i opakowań malin.

Nadal obowiązują jednak ograniczenia dotyczące pomidorów i papryki.

Supermarket jednak poinformował, że dostawy pomidorów powinny wrócić do normy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Morrisons również zniósł ograniczenia dotyczące ogórków, ale nadal ogranicza sprzedaż pomidorów, sałaty i papryki do dwóch na osobę.


Kupujący zaczęli zauważać niedobory pomidorów i innych warzyw pod koniec lutego, a supermarkety obwiniały za to okres złej pogody w Hiszpanii i Maroku.

Rolnicy z Wielkiej Brytanii informowali, że rosnące rachunki za energię również przyczyniły się do niedoborów, po tym, jak hodowcy z Wielkiej Brytanii i Holandii postanowili nie sadzić warzyw, które wymagały ogrzewanych szklarni przez zimę ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej.

W rezultacie supermarkety stały się zależne od żywności z Hiszpanii i północnej Afryki i bardziej narażone na problemy z łańcuchem dostaw.


Niedobory doprowadziły do ​​tego, że inne duże supermarkety, w tym Lidl, Asda, Tesco i Aldi, wprowadziły reglamentację.

Ministrowie byli krytykowani za podejście do tej kwestii, a Thérèse Coffey, sekretarz ds. środowiska, znalazła się pod ostrzałem, gdy zasugerowała, że ​​Brytyjczycy powinni jeść więcej rzepy, zamiast polegać na importowanej żywności.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Z rozkładu Ryanair nagle zniknęły popularne loty z Wielkiej Brytanii do Polski
 Czytaj następny artykuł:
Sieć supermarketów w UK sprzedawała wołowinę z Ameryki Południowej jako brytyjską