Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polak, który zamordował studentkę w UK, obnażył się przed nią kilka tygodni wcześniej

Matka Libby Squire twierdzi, że ​​Polak, który zamordował jej córkę, obnażył się przed nią na kilka tygodni przed morderstwem.

28-letni Paweł Relowicz wrzucił ciało 21-letniej studentki do rzeki Hull po tym, jak zgwałcił ją na boisku we wczesnych godzinach rannych 1 lutego 2019 roku.


Mężczyzna wcześniej popełnił szereg innych przestępstw na tle seksualnym w dzielnicy studenckiej miasta — zaglądał przez okna, by podglądać młode kobiety i włamywał się do ich domów, by kraść przedmioty intymne.

Lisa Squire powiedziała, że ​​jej córka była „absolutnie wściekła” po tym, jak się przed nią obnażył, jednak nie zgłosiła incydentu policji.

Jej matka powiedziała The Guardian: „Nigdy nie pomyślałam, żeby jej doradzić: »Musisz to zgłosić, musisz zadzwonić na policję«”.

„I ona też tego nie zgłosiła”.

„Jesteśmy prawie przyzwyczajeni, by ignorować nieprzyzwoite zachowania i obnażanie się” - dodała.


Przemawiała zaledwie kilka dni po tym, jak zabójca Sarah Everard, Wayne Couzens, został skazany za serię incydentów związanych z obnażaniem.

50-latek, który był wówczas policjantem, obnażył się przed rowerzystką na wiejskiej drodze w hrabstwie Kent w listopadzie 2020 r., a następnie dwukrotnie przed kobietami obsługującymi McDonald's w Swanley w hrabstwie Kent w lutym 2021.

Incydenty w McDonalds miały miejsce zaledwie kilka dni przed uprowadzeniem, zgwałceniem i zamordowaniem 33-letniej Sarah Everard.

Matka Lisy Squire powiedziała, że ​​była „absolutnie przerażona”, kiedy dowiedziała się o podobieństwach między tym, co Couzens zrobił Everard, a tym, co Relowicz zrobił Libby.


Przyznała, że ​​nigdy nie będzie w stanie udowodnić, że Relowicz był mężczyzną, który obnażył się przed jej córką, ale stwierdziła, że robił to w okolicy w tym czasie i to raczej nie jest zbieg okoliczności.

Kobieta prowadzi teraz kampanię na rzecz poważniejszego traktowania przez policję i sądy przestępstw seksualnych niższego szczebla.

Zobacz też:


„Nie każdy bezkontaktowy przestępca seksualny pójdzie dalej i zostanie gwałcicielem, ale każdy gwałciciel był kiedyś bezkontaktowym przestępcą seksualnym” – powiedziała.

„Więc myślę, że musimy uważać ich za przestępców, którymi naprawdę są” - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Sieć supermarketów w UK sprzedawała wołowinę z Ameryki Południowej jako brytyjską
 Czytaj następny artykuł:
Sztorm Larisa uderzył w Wielką Brytanię. Przyniósł wichury i zamiecie śnieżne