Wiadomości
Największy samolot pasażerski świata przyleci dziś do Birmingham
Dziś do Birmingham przyleci największy obecnie samolot pasażerski na świecie – Airbus A380. Dobrym punktem obserwacyjnym jest Sheldon Country Park.

Dziś do Birmingham przyleci największy obecnie samolot pasażerski na świecie – Airbus A380. Dobrym punktem obserwacyjnym jest Sheldon Country Park.
Maszyna pojawi się na lotnisku o godzinie 16:50. Mierzący ponad 72 metry i ważący 566 ton samolot będzie się wyróżniał – jest o 40 proc. większy niż inne. Na jego pokładzie w klasie ekonomicznej może podróżować 557 pasażerów, a w biznesowej 58.
Przylot Airbusa A380 związany jest z inauguracją codziennych lotów na trasie Birmingham – Dubaj. Samolot ponownie pojawi się na lotnisku w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 12:20, bo tego dnia o 14:20 nastąpi premierowy wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
wtorek, 22 marca 2016 11:19
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
Lotniska w Wielkiej Brytanii wprowadzają ogromne zmiany dotyczące przewo…
Duży bank obsługujący 28 milionów klientów w Wielkiej Brytanii zamyka ko…
Fala upałów w Anglii osiągnie dziś kulminację – temperatury przekroczą 3…
Wielka Brytania zmaga się z trzecią falą upałów w tym roku — czy to już …