Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Frankfurt Christmas Market 2023 w Birmingham : Data otwarcia, godziny, lokalizacje i wskazówki

Niemiecki jarmark bożonarodzeniowy w Birmingham, znany również jako Birmingham Frankfurt Christmas Market, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu świątecznego w Wielkiej Brytanii.

W tym roku jarmark będzie otwarty od 2 listopada do 24 grudnia, co oznacza, że mieszkańcy i turyści będą mieli 53 dni na zanurzenie się w świątecznej atmosferze.


Lokalizacja i dojazd

Serce jarmarku znajduje się wokół Victoria Square, tuż obok ratusza i sali koncertowej.

Jarmark rozciąga się również wzdłuż New Street, w kierunku największego na świecie sklepu Primark i centrum handlowego Bullring.


Dojście pieszo z dworców Birmingham New Street i Birmingham Snow Hill jest bardzo proste, a dla tych, którzy wybierają się samochodem, w okolicy jest wiele parkingów.

Godziny otwarcia

W tym roku godziny otwarcia będą różne w zależności od dnia tygodnia:
  • od poniedziałku do czwartku: 11:00–21:00
  • piątki: 11:00–21:30
  • soboty: 10:00–21:30
  • niedziele: 10:00–21:00
Jedynym wyjątkiem jest niedziela Remembrance Sunday, która w tym roku przypada na 12 listopada.
Tego dnia jarmark otworzy się o godzinie 13:00 i zamknie o standardowej godzinie 21:00.

Co można zjeść i wypić?

Na jarmarku będzie można spróbować różnych potraw i napojów, od gofrów i naleśników, przez grzane wino i niemieckie piwo, aż po chleb czosnkowy z salami czy kiełbaski Bratwurst.

Chociaż dokładne ceny na 2023 rok nie są jeszcze znane, można się spodziewać, że będą one wyższe niż w poprzednim roku. W 2022 roku za kiełbaskę i piwo trzeba było zapłacić 12,50 funta.


Najlepszy czas na wizytę

Jeżeli preferujesz mniej zatłoczone miejsca, najlepiej odwiedzić jarmark w dni powszednie. Natomiast weekendy są najbardziej zatłoczone.

Zobacz też:


Jeżeli planujesz spędzić w Birmingham więcej czasu, w okolicy jest wiele hoteli, zarówno luksusowych, jak i bardziej ekonomicznych. Możesz również rozważyć wynajem Airbnb.

Jeżeli wybierasz się samochodem, pamiętaj o opłatach za strefę czystego powietrza. Kosztuje to 8 funtów dziennie. W centrum miasta jest wiele opcji parkingowych w różnych cenach.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bursztynowe Alerty w UK. Sztorm Babet uderzy w Anglie i Walię
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ogłasza nowe trasy z lotniska w Birmingham. Będzie więcej lotów do Polski