Wiadomości
Rząd chce, by wszystkie samochody z silnikiem diesla sprawdzić pod kątem emisji spalin
Wszystkie samochody z silnikiem diesla jeżdżące po brytyjskich drogach przejdą testy dotyczące emisji spalin, bo powstały obawy, że oszustwa mogą być problemem nie tylko Volkswagena, ale całego przemysłu motoryzacyjnego.
Vehicle Certification Agency otrzymała zlecenie powtórnego przeprowadzenia laboratoryjnych testów na samochodach podejrzanych o oszukiwanie. Takie badania były krytykowane za to, że dają nierealistyczne rezultaty, ale teraz ich wyniki zostaną porównane z danymi otrzymanymi w normalnych warunkach jazdy. Sprawdzone zostaną wszystkie modele pojazdów pochodzące od każdego z producentów - informuje Daily Mail.
Sekretarz Transportu Patrick McLoughlin poinformował, że rząd traktuje bardzo poważnie nieakceptowalne działania Volkswagena. Władze UK zaapelowały do Unii Europejskiej o przeprowadzenie śledztwa, by sprawdzić, czy są dowody na to, że samochody wyposażono w urządzenia oszukujące testy.
piątek, 25 września 2015 07:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza finansową rewolucję. Pracownicy stracą tysiące…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Od lutego 2026 …
Wielka Brytania ogłasza duże zmiany w Budżecie 2025. Co czeka mieszkańcó…
Wielka Brytania zmaga się z rosnącą liczbą osób na zasiłkach. Eksperci o…
Wielka Brytania podnosi minimalne wynagrodzenie. Osoby powyżej 21 lat ot…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę dla kierowców elektryków: zapła…
Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają nawet 1500 GBP podwyżk…






