Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polacy na Wyspach częściej zdradzają

Częściej zdradzają i mają więcej stresu - to Polacy w Wielkiej Brytanii. Zwyczaje emigrantów na Wyspach przebadali naukowcy z Uniwersytetu na Obczyźnie.
To stres jest ich największym wrogiem. Ponad 40 procent Polaków na emigracji przeżywa silne stany napięcia nerwowego.
Powodów jest kilka - mówi doktor Agata Smoleń z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Po pierwsze, bariera językowa. Nawet osoby, które dobrze znają język, mają problem z komunikacją, problemy finansowe, rozłąkę z rodziną czy partnerem.

Anonimowe ankiety wypełniło blisko pół tysiąca osób. Wynika z nich, że Polacy na Wyspach dwa razy częściej podejmują ryzykowne zachowania seksualne niż rodacy w kraju. - Co zaskakuje, kobiety aż cztery razy częściej - twierdzi Grażyna Czubińska z Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie. - W kraju takim zachowaniom zwykle towarzyszy alkohol, w Wielkiej Brytanii to narkotyki. Poza tym kobiety korzystają z różnych form realizowania swoich potrzeb seksualnych, jak swingowanie, seks grupowy, wirtualny - wylicza.Jednak według badań emigranci dużo rzadziej korzystają z usług prostytutek. Za to trzykrotnie częściej dostają lub oferują seks za przysługę. - W zamian za wspólne mieszkanie, znalezienie pracy, posprzątanie czy ugotowanie - wymienia Czubińska.

Wielka Brytania ma najwyższy w Europie wskaźnik zakażeń wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Według danych Office for National Statistics na Wyspach żyje około 750 tysięcy Polaków.

Joanna Mąkosa, TOK FM

Źródło: gazeta.pl


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci są uczeni jak dostrzegać osoby zmuszane do małżeństw
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski samolot leciał na autopilocie, piloci spali