Wiadomości
Spada sprzedaż piwa w Wielkiej Brytanii
Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez British Beer & Pub Association, sprzedaż piwa w Wielkiej Brytanii spadła w drugim kwartale bieżącego roku o 4,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r. - informuje serwis just-drinks.com.

W pierwszym kwartale 2013 r. sprzedaż piwa w małych sklepach i supermarketach utrzymała się na poziomie z trzech pierwszych miesięcy roku poprzedniego.British Beer Pub Association podkreśla, że wyniki z drugiego kwartału bieżącego roku wypadają słabo w zestawieniu z wynikami z identycznego okresu w 2012 r. ze względu na to, iż rok temu w tym okresie trwało m.in. EURO 2012, jak również odbywały się uroczystości związane z 60. rocznicą koronacji Elżbiety II na królową Wielkiej Brytanii.
Mimo tych zapewnień, w działaniach brytyjskich firm widać reakcje na spadek sprzedaży piwa na lokalnym rynku. W minionym tygodniu Shepherd Neame, najstarszy brytyjski browar poinformował o szczegółach swojej nowej umowy dystrybucyjnej. Jak się okazuje, firma w najbliższym czasie zamierza się skupić przede wszystkim na sprzedaży produktów w innych krajach.
Źródło:wyborcza.biz
wtorek, 30 lipca 2013 02:58
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
B&M sprzedaje zimowy gadżet za 69 pensów - grzeje nawet 10 godzin
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany rozliczeń z HMRC. Co muszą wied…
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Met Office wydało a…
Sześć miesięcy śmieciowego chaosu w Birmingham – dlaczego strajk pracown…