Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Poland/World Singapur nie będzie opłacać leczenia niezaszczepionych pacjentów z Covid-19

Singapur nie będzie opłacać leczenia niezaszczepionych pacjentów z Covid-19

Singapur nie będzie już opłacać leczenia pacjentów z koronawirusem, którzy pozostają „nieszczepieni z wyboru”, poinformował rząd tego kraju.

Wcześniej rząd pokrywał pełne koszty leczenia COVID-19 dla wszystkich Singapurczyków, a także stałych rezydentów i posiadaczy wiz długoterminowych.


Jednak od 8 grudnia wszystko się zmieni i nieszczepione osoby będą musiały płacić z własnej kieszeni za leczenie Covid-19.

„Obecnie osoby niezaszczepione stanowią znaczną większość osób wymagających intensywnej opieki szpitalnej i nieproporcjonalnie przyczyniają się do obciążenia naszych zasobów opieki zdrowotnej” – poinformował rząd Singapuru.

„Dlatego od 8 grudnia 2021 r. pacjenci z COVID-19, którzy nie są zaszczepieni z wyboru, będą obciążani rachunkami w szpitalach i przychodniach”.


Rząd nadal będzie pokrywał rachunki za opiekę medyczną osób, które nie kwalifikują się do szczepień – w tym dzieci poniżej 12 roku życia i osoby, które nie mogą się zaszczepić.

Osoby zaszczepione jedną dawką szczepionki nie będą musiały pokrywać kosztów leczenia do 31 grudnia, co da im czas na otrzymanie obu dawek szczepionki przeciwko Covid-19.

Od 1 stycznia rząd będzie płacić tylko za leczenie osób w pełni zaszczepionych Singapurczyków, stałych mieszkańców i posiadaczy wiz długoterminowych, pod warunkiem, że nie podróżowali oni ostatnio.

Thursday, 11 November 2021 08:16 - Adam Bham
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Polsce podniesiono alert gotowości dla wojsk. Terytorialsi z regionu w pełnej mobilizacji
 Czytaj następny artykuł:
Pomyłkowo otrzymał 110 000 funtów i bank pozwolił mu je zatrzymać. Problemy się zaczęły 9 miesięcy później