Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Polsce podniesiono alert gotowości dla wojsk. Terytorialsi z regionu w pełnej mobilizacji

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, która wciąż budzi wiele niepokoju, podniesiono status gotowości dla żołnierzy do natychmiastowego stawiennictwa w swoich jednostkach.

Dlatego od teraz Żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą mieli tylko 24 godziny na osiągnięcie pełnej gotowości do realizacji swoich zadań po tym, jak ogłoszony zostanie rozkaz.

Wczoraj po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem premier Mateusz Morawiecki mówił, że wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej to nie kryzys migracyjny.


- To kryzys polityczny wywołany przez Łukaszenkę w celu destabilizacji sytuacji w Unii Europejskiej — powiedział szef polskiego rządu.

- Z oddali te wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej mogą wyglądać jak kryzys migracyjny, ale to nie jest kryzys migracyjny, to kryzys polityczny wywołany w specjalnym celu destabilizacji sytuacji w Unii Europejskiej — dodał premier.

Szef rządu podkreślił, że to, z czym mamy do czynienia na granicy polsko-białoruskiej, to "jest przejaw terroryzmu państwowego".

- Jest to też cicha zemsta Alaksandra Łukaszenki za to, że wspieraliśmy demokratyczne wybory ludzi na Białorusi z sierpnia zeszłego roku i te przemiany, które mieliśmy nadzieję, że nastąpią, cała Europa miała nadzieję, że nastąpią — powiedział premier Morawiecki.

Źródło: x-news

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Google wygrało sprawę dotyczącą śledzenia użytkowników iPhone’ów w UK
 Czytaj następny artykuł:
Singapur nie będzie opłacać leczenia niezaszczepionych pacjentów z Covid-19


// //