Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kraina jezior i gór - Lake district


W Polsce od lat ludzie maja dylemat - 'w góry czy na Mazury'. W Anglii nie ma tego dylematu - w Lake District jest i to i to. Dzięki temu mamy okazje podziwiać masywy górskie odbijające sie w lustrach wody, naprawdę niezapomniany widok.

Północna część Anglii, najbardziej popularne miejsce odpoczynku wśród Brytyjczyków, otoczone górami kompleksy wodne, mnóstwo kempingów i wiele atrakcji turystycznych. Lake District to mekka dla entuzjastów każdego niemal rodzaju sportu, wymarzone miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego, wspinaczki, wędkarstwa, żeglarstwa... 

Wiele rzeczy w Lake District jest naj... To największy park narodowy w Anglii, Scafell Pike, mierzący 978 metrów, jest najwyższym wzniesieniem w Anglii, a wśród tutejszych 16 jezior są zarówno najgłębsze i najdłuższe - jezioro Wastwater ma aż 74 m głębokości (niektóre źródła podają, że nawet więcej), a Windermere rozciąga się na długość 10 i pół mili.

Jedynym prawdziwym jeziorem (lake) w krainie jest Bassenthwaite Lake, pozostałe to tzw. mere lub water - chodzi o różnice w powstawaniu zbiorników. Jednak wszystkie nazywa się potocznie jeziorami. Najbardziej oblegane miejscowości to Windermere, Ambleside, Keswick. W okresie letnim, lipcu i sierpniu bardzo trudno o nocleg nawet na kampingu, dlatego warto pomyśleć o zarezerwowaniu go już nawet miesiąc wcześniej.   Jak się dostać z Birmingham:
pociągiem z New Street do Windermere 4.30h bilet w dwie strony ok. 27 GBP.
Samochodem M6 na północ ok. 3h.

User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.