Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chester Zoo: Przygoda w królestwie zwierząt

Chester Zoo to jedno z najbardziej uznanych ogrodów zoologicznych na świecie. Zlokalizowany w pobliżu miasta Chester w północno-zachodniej Anglii.

Zoo jest jednym z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Wielkiej Brytanii.


Oferując niesamowite atrakcje i niezapomniane doświadczenia dla odwiedzających, Chester Zoo jest miejscem, które przyciąga miliony turystów, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Historia:

Chester Zoo zostało założone w 1931 roku przez George'a Mottersheada. Fascynację zwierzętami George wyraził już jako dziecko, marząc o stworzeniu miejsca, w którym ludzie mogliby z bliska obcować z różnorodnymi gatunkami.


Po latach starannych przygotowań i wysiłku, zoo w Chester otworzyło swoje bramy jako pierwszy ogród zoologiczny w Wielkiej Brytanii, gdzie zwierzęta były trzymane w ogrodach zamiast klasycznych klatek.

Unikalny model zoo:

Jedną z najważniejszych cech, która wyróżnia Chester Zoo spośród innych ogrodów zoologicznych, jest jego innowacyjny model i podejście do hodowli i ochrony zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo z ZOO w Chester:

Zoo aktywnie współpracuje z różnymi organizacjami na całym świecie, angażując się w programy ochrony i badania naukowe, które pomagają w zachowaniu zagrożonych gatunków.

Współpracując z międzynarodowymi partnerami, zoo pomaga w odbudowie naturalnych siedlisk zwierząt oraz prowadzi projekty mające na celu ocalenie gatunków na skraju wymarcia.

Atrakcje dla zwiedzających:

Chester Zoo oferuje bogate doświadczenia dla zwiedzających w każdym wieku.

Na obszarze 128 hektarów można podziwiać ponad 27 000 zwierząt, reprezentujących ponad 500 gatunków.


Ogród zoologiczny jest podzielony na różne strefy tematyczne, które odzwierciedlają naturalne środowiska zwierząt, takie jak sawanna, las deszczowy, pustynia i dżungla.

Współczesne wybiegi stwarzają dla zwierząt warunki zbliżone do ich naturalnych siedlisk, co pozwala odwiedzającym obcować z nimi w bardziej autentyczny sposób.


Wizyta w zoo to wspaniała okazja, aby z bliska przyjrzeć się niezwykłym zwierzętom, takim jak słonie azjatyckie, szympansy, tygrysy, lwy, nosorożce i wiele innych fascynujących stworzeń. Zoo organizuje również liczne pokazy i prezentacje, które edukują odwiedzających na temat różnorodności i potrzeb zwierząt, a także zagrożeń, które im zagrażają w dzikiej przyrodzie.

Edukacja i ochrona:

Chester Zoo nie tylko stawia sobie za cel dostarczanie rozrywki i przyjemności odwiedzającym, ale także skupia się na edukacji i podnoszeniu świadomości na temat ochrony przyrody.

Zoo prowadzi programy edukacyjne dla szkół i młodzieży, które mają na celu zainspirowanie kolejnych pokoleń do troski o zwierzęta i ich środowisko naturalne.


Chester Zoo to miejsce, które łączy edukację, ochronę i rozrywkę w niezwykły sposób.

Oferując odwiedzającym szansę na bliskie spotkanie z dzikim światem, zoo przyczynia się do ochrony zagrożonych gatunków i odbudowy siedlisk zwierząt.

Dla wielu osób wizyta w Chester Zoo to niezapomniana przygoda i doskonała okazja do zrozumienia, jak ważne jest poszanowanie dla życia dzikiej przyrody i jej niezwykłej różnorodności.

Bilety: https://shop.chesterzoo.org/bookings/advance-booking

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


User reviews

There are no user reviews for this listing.

To write a review please register or log in.