Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News Health NHS chce zatrudniać GP z Polski, Litwy i Grecji
NHS chce zatrudniać GP z Polski, Litwy i Grecji
NHS zamierza zatrudnić setki lekarzy rodzinnych z Polski, Litwy, czy Grecji oferując im pensję na poziomie 90 tys. funtów rocznie oraz hojny pakiet relokacyjny. Działania te mają zwalczyć wzrastający kryzys w służbie zdrowia.

W ramach nowego projektu prowadzonego przez NHS England lekarze z krajów Unii Europejskiej przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii przechodziliby dwunastotygodniowe szkolenie w Polsce. Przedstawiciele służby zdrowia poszukują w krajach unijnych osób chętnych do pracy na Wyspach, ponieważ chcą załatać dziurę w zapotrzebowaniu na lekarzy GP w związku z ostrzeżeniami, że ogromne kolejki w przychodniach napędzają sytuację kryzysową w szpitalnych oddziałach Accident & Emergency – donosi The Telegraph.

NHS zatrudnia lekarzy z Chorwacji, Grecji, Litwy, Polski oraz Hiszpanii. Zanim dojdzie do Brexitu chce zaoferować pracę 500 osobom. Wczoraj wieczorem organizacje zajmujące się prawami pacjentów nazwały te działania desperackimi. Ich zdaniem władze sektora zdrowotnego popełniły błąd nie przyciągając wystarczającej liczby rodzimych lekarzy.

Opublikowany w środę raport przygotowany przez National Audit Office ostrzega, że słaby dostęp do lekarzy GP w dniach roboczych może napędzić kryzys w oddziałach A & E. Prawie połowa placówek jest zamykana w godzinach pracy, a jedna piąta regularnie zamyka się jeszcze przed godziną 15:00. Rosnąca liczba pacjentów jest zmuszona czekać miesiąc na wizytę u lekarza rodzinnego. Oszacowania pokazują, że do 2020 roku może brakować aż 10 tys. GP.
Thursday, 12 January 2017 08:20
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Polacy zmuszani do pracy za 4 funty dziennie
  Czytaj następny artykuł:
Meteorolodzy zapowiadają, że dziś w Birmingham spadnie śnieg