Wiadomości
Komorowski traci, rośnie poparcie dla Kukiza
Bronisław Komorowski nadal prowadzi w wyścigu do pałacu prezydenckiego, ale poparcie dla niego po raz pierwszy spadło poniżej 40 procent - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1.

Pierwsze miejsce w sondażu zajmuje Bronisław Komorowski, ale poparcie dla niego spadło w ciągu prawie miesiąca aż o 7 punktów procentowych i wynosi obecnie 39 proc. Tuż za nim uplasował się główny rywal, czyli Andrzej Duda, na którego chce głosować 25 procent ankietowanych. Taki wynik oznacza wzrost o jeden punkt procentowy w ciągu miesiąca.
W błyskawicznym tempie rośnie poparcie dla Pawła Kukiza. Niezależny kandydat poprawił swój wynik o kilka punktów procentowych. W kwietniu chęć głosowania na niego deklarowało 6 procent ankietowanych, obecnie aż 11 procent.
Jak podaje TNS Polska, czwarte miejsce w sondażu zajmują: Janusz Korwin-Mikke, który utrzymał swój wynik, oraz Magdalena Ogórek, która odnotowała jednoprocentowy wzrost. Mają poparcie 4 procent ankietowanych.
Janusz Palikot utrzymał 2 proc. poparcia. Taki sam wynik uzyskał kandydat PSL Adam Jarubas. Na Grzegorza Brauna chce głosować 1 proc. wyborców. Jacek Wilk, Paweł Tanajno i Marian Kowalski uzyskali wynik poniżej 1 proc. głosów.
Z sondażu TNS Polska wynika też, że 82 proc. badanych chce głosować. Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 kwietnia 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.
sobota, 02 maja 2015 19:06
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Wielka Brytania planuje rewolucję w procesie kupna domów. Zmiany mają sk…
HMRC zaczyna przejmować pieniądze z kont bankowych. Nowe działania fisku…
Brytyjski bank oferuje nawet 900 GBP za zmianę konta – czas jest ogranic…
Trik za 1 GBP pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii oszczędzić tysiące f…
Wielka Brytania: młodzi pracownicy mają otrzymać 5000 GBP na pierwszy do…
Nowy dodatek 200 GBP dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Sprawdź, kto moż…