Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

23 000 nadmiarowych zgonów w Anglii spowodowane długim oczekiwaniem na oddziałach ratunkowych

Długie oczekiwanie na oddziałach ratunkowych w Wielkiej Brytanii przyczyniło się do 23 000 dodatkowych zgonów w 2022 r., sugeruje badanie przeprowadzone przez Royal College of Emergency Medicine (RCEM).

Uczelnia twierdzi, że jej analiza pokazuje, że w zeszłym roku 1,66 miliona ludzi czekało ponad 12 godzin na oddziale ratunkowym od momentu wejścia.


Według niej tak długi czas oczekiwania może mieć „katastrofalne konsekwencje dla bezpieczeństwa i śmiertelności pacjentów”.

RCEM na podstawie zapytania do NHS w ramach freedom of information (FOI), ustalił, że 1 656 296 pacjentów czekało ponad 12 godzin od wejścia na oddział ratunkowy, a następnie obliczył śmiertelność związaną z długim oczekiwaniem.

Analizę przeprowadzono wykorzystując dane z badania Emergency Medicine Journal z 2021 r., które powiązało nadmierną liczbę zgonów z długim oczekiwaniem na A&E w Anglii w latach 2016-2018, i stwierdziło, że na każdych 72 pacjentów, którzy spędzili od 8 do 12 godzin w szpitalu na oddziale ratunkowym, przypadał jeden nadmiarowy zgon.


Wykorzystując współczynnik śmiertelności z poprzedniego badania, a także liczbę podaną przez NHS, uczelnia oszacowała, że ​​w 2022 r. w Anglii doszło do 23 003 dodatkowych zgonów związanych z długim oczekiwaniem na oddziałach ratunkowych.

W badaniu wykorzystano dane z 2016 i 2018 r., co oznacza, że​​liczby mogą nie być porównywalne z 2022 r.

NHS England stwierdziło jednak, że dane liczbowe „nie dają pełnego lub pewnego obrazu” nadmiernej liczby zgonów.


Rzecznik NHS England (NHSE) powiedział: „Przyczyna nadmiernej liczby zgonów wynika z wielu różnych czynników, więc przypisywanie zgonów jednej konkretnej rzeczy, tak jak próbują to zrobić liczby cytowane przez RCEM, jest bardzo mało prawdopodobne, aby dać pełny lub pewien obraz”.

„Nie byłoby zatem właściwe, aby NHS uznał to za fakt i słuszne jest, aby eksperci ONS – jako władzy wykonawczej organu statystycznego – nadal analizowali nadmiar zgonów” - dodał.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Polska policja komentuje twierdzenia kobiety, która uważa, że jest Madeleine McCann
 Czytaj następny artykuł:
Tesco poradziło sobie z brakiem warzyw. Puste skrzynki zapełniło … przekąskami