Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rodzice 15-latki, która zmarła po zjedzeniu bagietki rozpoczęli badanie reakcji alergicznych za 2,2 miliona funtów

Tanya i Nadim Ednan-Laperouse, których 15-letnia córka Natasha, zmarła po ciężkiej reakcji alergicznej na bagietkę Pret a Manager, rozpoczęli przełomowe badania kliniczne o wartości 2,2 miliona funtów.

Badania prowadzone pod kierunkiem Szpitala Uniwersyteckiego Southampton NHS Foundation Trust i Uniwersytetu w Southampton mają znaleźć sposób na radzenie sobie z reakcjami alergicznymi na pokarmy.

Eksperci mają nadzieję sprawić, że osoby z alergiami pokarmowymi nie będą musieli już unikać pokarmów zawierających niewielkie ilości alergenów.


15-letnia Natasha Ednan-Laperouse, zmarła po zjedzeniu bagietki kupionej w sklepie na lotnisku.

Nastolatka miała uczulenie na sezam, a na produkcie nie było odpowiedniego oznaczenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lipcu 2016 roku. Dziewczyna leciała z Heathrow w Wielkiej Brytanii do Nicei, na upragnione wakacje. Towarzyszył jej ojciec Nadim Ednan-Laperouse - milioner i założyciel firmy Wow Toys.

Na hali odlotów Natasha zjadła bagietkę z karczochami, oliwą i tapenadą, kupioną w sklepie Pret a Manager.


Podczas lotu źle się poczuła i dostała wstrząsu anafilaktycznego. Pomimo tego, że jej ojciec zaaplikował jej dwa zastrzyki z adrenaliną, dziewczyna zmarła w szpitalu w Nicei.

Teraz rodzice dziewczynki chcą sprawić, aby miliony ludzi nie musiały unikać niektórych pokarmów, mogły kontrolować własne życie i bez problemu jeść popularne potrawy, takie jak ciasta, curry i pizza.

Pieniądze na badanie zebrała ich fundacja, m.in. od takich firm spożywczych jak Greggs, Tesco, Just Eat, Co-op, Morrisons, KFC, Sainsbury's, Costa, Burger King, Pret, Lidl i Leon.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Lot Ryanair z piekła rodem. Awaryjne lądowanie, aresztowania i nagły przypadek medyczny podczas jednego lotu
 Czytaj następny artykuł:
600 funtów na ogrzanie domów w UK. Minister finansów rozważa nowy dodatek