Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

600 funtów na ogrzanie domów w UK. Minister finansów rozważa nowy dodatek

Trzy miliony mniej zamożnych gospodarstw domowych może otrzymać do 600 funtów, które miałoby im pomóc w ogrzaniu domów i opłaceniu rachunków.

Minister finansów Rishi Sunak rozważa wprowadzenie nowego dodatku w związku z rosnącymi kosztami życia – podaje The Times.


Dodatek miałby być jednorazową podwyżką zasiłku Warm Homes Discount który obecnie wynosi 150 funtów rocznie.

Zasiłek ten przysługuje dla gospodarstw domowych o niskich dochodach spełniających kryteria dostawcy energii. Jest on przyznawany w postaci zniżki za rachunki.

Źródło ze Skarbu Państwa powiedziało dziś rano gazecie, że żadne plany nie zostały jak dotąd sfinalizowane, a Sunak nadal rozważa „szeroki zakres” możliwych reakcji politycznych.


Jak podaje The Times jedną z opcji sporządzonych przez urzędników Ministerstwa Finansów jest zwiększenie od października Warm Homes Discount.

Rozważane jest zwiększenie o 300 funtów, 500 funtów lub 600 funtów.

Zobacz też:


Płatności WHD dla 3 milionów najbiedniejszych gospodarstw domowych w Anglii i Walii wzrosły w tym roku ze 140 do 150 funtów.

Dodatkowa jednorazowa płatność kosztowałaby Skarb Państwa 1 mld funtów, ale jest uważana za atrakcyjną opcję, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko, że stanie się ona trwała, niż gdyby te same pieniądze zostały wydane na znaczny wzrost świadczeń.


W obliczu rosnącej presji politycznej Rishi Sunak planuje też wcześniejszą obniżkę podatku dochodowego, aby złagodzić kryzys związany z rosnącymi kosztami życia.

Źródła rządowe poinformowały iNews, że Rishi Sunak rozważa przesunięcie planowanej obniżki podatku o jeden procent do przodu, więc bardzo możliwe, że zostanie ona ogłoszona jesienią tego roku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Rodzice 15-latki, która zmarła po zjedzeniu bagietki rozpoczęli badanie reakcji alergicznych za 2,2 miliona funtów
 Czytaj następny artykuł:
Konserwatywny poseł aresztowany pod zarzutem gwałtu