Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ostrzeżeni przed podróżami do popularnych krajów EU

Francja i Włochy są popularnymi kierunkami wakacyjnymi z Wielkiej Brytanii, ale podróżni muszą być świadomi potencjalnych zagrożeń, które mogą wpłynąć na ich plany w tym sezonie letnim.

Opóźnienia lotów, aktywność wulkaniczna i ryzyko demonstracji mogą zakłócić podróże i wpłynąć na bezpieczeństwo turystów, podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Włochy

Aktywność wulkaniczna na południu Włoch powoduje zakłócenia lotów i może być niebezpieczna dla osób przebywających w tym rejonie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii ostrzega: „Z powodu aktywności wulkanicznej lokalne władze podniosły poziomy alarmowe dla wulkanów Etna i Stromboli na południu Włoch. W przypadku erupcji wulkanu należy postępować zgodnie z zaleceniami lokalnych władz”.

Wulkan Etna w Katanii powoduje zakłócenia w ruchu lotniczym. Lotnisko w Katanii jest obecnie otwarte dla odlotów, ale liczba przylotów jest ograniczona.


Osoby podróżujące do lub z Katanii powinny sprawdzić status swojego lotu u swojego przewoźnika, lub na stronie lotniska w Katanii.

Francja

Podróżni udający się do Francji muszą być przygotowani na możliwość wystąpienia demonstracji politycznych, które mogą mieć miejsce w najbliższy weekend.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega: „Demonstracje, zgromadzenia polityczne lub marsze mogą odbywać się bez wcześniejszego ostrzeżenia, szczególnie w miastach. Należy postępować zgodnie z zaleceniami policji i lokalnych władz”.

Chociaż większość demonstracji jest pokojowa, istnieje ryzyko zamieszek lub przemocy. Osoby przebywające w pobliżu miejsc demonstracji powinny być świadome swojego otoczenia i oddalić się, jeśli zauważą oznaki niepokoju.


Wybory, które odbędą się we Francji w niedzielę, 7 lipca, mogą zwiększyć prawdopodobieństwo demonstracji.

Zakłócenia w podróżach we Francji

Podróżni we Francji doświadczyli zakłóceń w czerwcu z powodu planowanych strajków pracowników portowych i związków kontrolerów ruchu lotniczego.

Niektóre trasy promowe i loty w całym kraju były przekierowywane i odwoływane. Podobne problemy mogą trwać przez kilka kolejnych miesięcy, ponieważ przewiduje się kolejne strajki.

Zobacz też:


Ministerstwo Spraw Zagranicznych dodaje: „Sprawdź zalecenia swojego przewoźnika przed podróżą, zwłaszcza jeśli masz połączenia lotnicze. Do września możliwe są zakłócenia w systemie transportu publicznego w Paryżu (RATP). Sprawdź aktualizacje usług na stronie RATP”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne: Asda, Tesco i Sainsbury’s pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie jedz ich”
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzenie dla podróżnych o poważnych opóźnieniach lotów