Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair wydaje pilne ostrzenie dla podróżnych o poważnych opóźnieniach lotów

Podróżni korzystający z usług Ryanair muszą przygotować się na poważne opóźnienia – podaje Gbnews.

Linia lotnicza ogłosiła, że przyczyną są braki personelu w europejskich kontrolach ruchu lotniczego (ATC), na które nie ma wpływu.


Ryanair poinformował o "opóźnieniach w całej sieci z powodu powtarzających się braków personelu ATC w Europie".

Linia lotnicza, jako największa w Europie, przeprosiła swoich pasażerów za nadmierne opóźnienia lotów spowodowane brakami kadrowymi w ATC, które dotykają wszystkie europejskie linie lotnicze.

Mimo że tego lata nie doszło do strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego, usługi ATC nadal nie działają sprawnie, pomimo że liczba lotów jest o pięć procent niższa niż w 2019 roku.

W piątek, 5 lipca, 15 procent odlotów Ryanair (84 z 579 samolotów) miało opóźnienia z powodu braków personelu ATC.

Ryanair przeprasza pasażerów.

Linia lotnicza przeprosiła pasażerów za powtarzające się opóźnienia lotów spowodowane zarządzaniem ATC, które są poza kontrolą Ryanair.

Ryanair wyraził głębokie ubolewanie z powodu tych opóźnień, które są niestety nieuniknione.

Opóźnienia te wpisują się w ciągłe zakłócenia lotów, a obawy o ich dalsze występowanie są uzasadnione.

Wizz Air również informuje o opóźnieniach.

Wizz Air również podzielił się istotną aktualizacją dla osób podróżujących tego lata, ostrzegając przed możliwymi opóźnieniami wielu linii lotniczych z powodu „problemów z zarządzaniem slotami lotniskowymi” spowodowanych ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mogą wystąpić w nadchodzących miesiącach.

Wizz Air poinformował, że w ciągu ostatnich czterech tygodni odnotował ponad 30 000 dodatkowych minut opóźnień w zarządzaniu slotami lotniskowymi w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Linia lotnicza dodała, że będzie starać się minimalizować opóźnienia i odwołania lotów, ale przewiduje się, że problemy z systemami kontroli ruchu lotniczego będą się nasilać.

Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio u Wizz Air, będą otrzymywać aktualizacje dotyczące zmian w rozkładzie lotów za pośrednictwem SMS-ów i e-maili.


Podróżni powinni być przygotowani na możliwe opóźnienia i sprawdzać aktualizacje statusu swoich lotów, aby zminimalizować niedogodności.

Regularne monitorowanie aplikacji Ryanair oraz Wizz Air pomoże utrzymać się na bieżąco z wszelkimi zmianami.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ostrzeżeni przed podróżami do popularnych krajów EU
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair odwołuje kolejne loty. EasyJet i British Airways również zmuszone do anulowania niektórych połączeń