Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważne: Asda, Tesco i Sainsbury’s pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie jedz ich”

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni o konieczności sprawdzenia produktów, które mogą zawierać salmonellę.

Mowa o Al’Fez Natural Tahini, Produkt ten jest dostępny w sklepach takich jak Tesco, Sainsbury's, Asda, Morrisons i innych.


Al’Fez Natural Tahini

  • Rozmiar opakowania: 160 g
  • Kody partii: 3355, 4004, 4023, 4024, 4039, 4040
  • Najlepiej spożyć przed: czerwiec 2025, lipiec 2025, sierpień 2025

Klienci, którzy zakupili tahini z powyższych partii, powinni natychmiast zaprzestać jego spożywania, ostrzega AB World Foods Ltd.

Produkt może zawierać salmonellę, która może powodować objawy takie jak nudności, gorączka, biegunka i skurcze brzucha.


Agencja Standardów Żywności (Food Standards Agency) poinformowała, że AB World Foods Ltd wycofuje produkt z rynku.

W sklepach, gdzie produkt był sprzedawany, pojawią się ogłoszenia informujące klientów o przyczynach wycofania i o dalszych krokach, które należy podjąć w przypadku zakupu tego produktu.

W ogłoszeniach AB World Foods Ltd czytamy: „Al'Fez podejmuje ostrożnościowy krok wycofania powyższych kodów datowych 160-gramowych słoików tahini sprzedawanych w sklepach w całej Wielkiej Brytanii. Decyzja została podjęta z powodu ryzyka możliwej obecności salmonelli. Żaden inny produkt Al'Fez, kod daty ani data ważności nie są objęte wycofaniem. Jeśli masz jeden z wymienionych produktów, zwróć go do sklepu, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Paragon nie jest wymagany. Jeśli zakupiłeś produkt online, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta Al'Fez pod numerem (UK) 0800 0195 617, (ROI) 0044 800 0195 617 lub pod adresem email consumer.services@abworldfoods.com”.

Inne wycofane produkty

Asda Extra Special Sea Salt & Chardonnay Wine Vinegar Hand Cooked Crisps
Asda również wycofała swój produkt Extra Special Sea Salt & Chardonnay Wine Vinegar Hand Cooked Crisps z powodu zawartości mleka, które nie zostało wymienione na etykiecie.

Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia dla osób z alergią lub nietolerancją mleka.

Zobacz też:


Błąd opakowania spowodował, że niektóre paczki zostały wypełnione chipsami o smaku sera i cebuli zamiast soli morskiej i octu chardonnay.

Asda zaleca klientom, którzy zakupili produkt Extra Special Sea Salt & Chardonnay Wine Vinegar Hand Cooked Crisps 150 g, aby zwrócili go do najbliższego sklepu, gdzie otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Paragon nie jest wymagany.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja zamyka sklep w Erdington. Był źródłem problemów mieszkańców
 Czytaj następny artykuł:
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ostrzeżeni przed podróżami do popularnych krajów EU