Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec z zasiłkami dla młodych ludzi w Wielkiej Brytanii? Obowiązek podjęcia pracy lub szkolenia

Partia Pracy w Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że młodzi ludzie nie będą mieli opcji życia na zasiłkach, jeśli partia ta wygra nadchodzące wybory.

Liz Kendall, minister do spraw pracy w gabinecie cieni, wygłosiła przemówienie, w którym zadeklarowała, że partia zainwestuje w karierę i szkolenia zawodowe, ale ostrzega, że młodzi ludzie będą mieli „obowiązek” skorzystania z nich.


Według danych Biura Statystyk Narodowych liczba osób w wieku 16-24 lat, które nie pracują, nie uczą się ani nie szkolą, wzrosła między październikiem a grudniem 2023 roku do 851 000.

Jest to wzrost o 20 000 w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku i stanowi 12% wszystkich osób w tej grupie wiekowej.

W swoim przemówieniu w think tanku Demos w centralnym Londynie Kendall stwierdziła, że konserwatyści „zawiedli na polu gospodarki — a to dlatego, że zawiedli w kwestii pracy”.

Według niej Partia Pracy ceni młodych ludzi i zainwestuje w ich przyszłość, oferując szanse i wybory, które to ze sobą niesie.


W zamian za te nowe możliwości młodzi ludzie będą mieli obowiązek podjęcia oferowanej pracy lub szkolenia.

„Pod naszą zmienioną Partią Pracy, jeśli możesz pracować, nie będzie opcji życia na zasiłkach” - stwierdziła.

Partia Pracy zapowiedziała inwestycje w 1000 nowych doradców zawodowych, specjalistyczną pomoc psychologiczną w każdej szkole i tak zwane huby „Młoda Przyszłość” w każdym obszarze, aby zapewnić różnorodne usługi dla młodych ludzi w trudnej sytuacji.

Finansowanie tych zmian miałoby pochodzić z usunięcia ulg podatkowych dla prywatnych szkół i zamknięcia luk podatkowych wykorzystywanych przez niektórych menedżerów funduszy private equity.


Partia planuje również reformę podatku od praktyk zawodowych - 0,5% podatku od dużych pracodawców — aby inwestować w szkolenia umiejętności.

Według Kendall Partia Pracy dokona „przebudowy dostępu do pracy” dla młodych osób niepełnosprawnych, jeśli wygra następne wybory.

Zobacz też:


W odpowiedzi rzecznik Partii Konserwatywnej wskazał na poprzednie rządy Partii Pracy w kwestii zatrudnienia młodzieży.

Konserwatyści zaatakowali również plan Partii Pracy dotyczący reformy podatku od praktyk zawodowych w celu finansowania swoich polityk, twierdząc, że doprowadzi to do zmniejszenia liczby osób odbywających szkolenia w miejscu pracy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Osiem prostych kroków do wykonania przed końcem roku podatkowego w UK, aby nie stracić tysięcy funtów
 Czytaj następny artykuł:
Pilne poszukiwania zaginionej 13-letniej dziewczynki, ostatnio widzianej w sobotę