Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Supermarkety w UK wydały ostrzeżenie przed spożyciem produktu, który może zawierać kawałki szkła

Według najnowszych informacji konsumenci zostali ostrzeżeni przed spożyciem jednego produktu spożywczego, który został wycofany ze sprzedaży z obawy, że może zawierać kawałki szkła.

AB World Foods podjęło decyzję o wycofaniu z obrotu Patak's Aubergine Pickle, popularnego dodatku do potraw.


Osoby, które zakupiły wspomniany produkt, zostały ostrzeżone, aby go nie spożywały. Produkt ten był dostępny wyłącznie w sklepach Waitrose oraz Sainsbury's.

Klienci, którzy nabyli Patak's Aubergine Pickle, mogą zwrócić go do miejsca zakupu w celu otrzymania pełnego zwrotu kosztów.

W przypadku stwierdzenia problemu z produktem spożywczym, który uniemożliwia jego sprzedaż, może on zostać wycofany z półek lub podlegać procedurze zwrotu, gdzie konsumenci są proszeni o jego zwrot.


Agencja Standaryzacji Żywności (Food Standards Agency) wydaje powiadomienia o wycofaniu produktów (Product Withdrawal Information Notices) oraz powiadomienia o ich wywołaniu (Product Recall Information Notices), aby informować konsumentów i lokalne władze o problemach związanych z żywnością.

W niektórych przypadkach wydawane są „Alerts for Action”, które dostarczają lokalnym władzom szczegółowych informacji o konkretnych działaniach, jakie należy podjąć w interesie konsumentów.

Osoby, które mają pytania lub potrzebują dodatkowych informacji, mogą skontaktować się z zespołem obsługi klienta AB World Foods pod numerem 0800 0195 617 lub wysłać e-mail na adres consumer.services@abworldfoods.com.


To przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności przy zakupie produktów spożywczych i sprawdzania wszelkich komunikatów wydawanych przez producentów oraz organy nadzoru.

Bezpieczeństwo żywności jest priorytetem zarówno dla konsumentów, jak i dla firm dbających o wysoką jakość swoich produktów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne poszukiwania zaginionej 13-letniej dziewczynki, ostatnio widzianej w sobotę
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania rozważa cięcia wydatków publicznych, aby zwiększyć obniżki podatków