Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Duży dostawca energii oferuje 2000 GBP dla rodzin w Wielkiej Brytanii będących w trudnej sytuacji finansowej

W obliczu wyzwań finansowych, z jakimi borykają się rodziny w Wielkiej Brytanii, szczególnie po okresie świątecznym, British Gas wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa, oferując znaczące wsparcie finansowe.

Firma ogłosiła, że udostępni aż 2000 GBP dla rodzin zmagających się z wysokimi rachunkami za energię, podkreślając, że pomoc ta jest dostępna nie tylko dla ich klientów.


Inicjatywa ta, znana jako Fundusz dla Osób Indywidualnych i Rodzin, została uruchomiona w 2021 roku i ma na celu wsparcie osób doświadczających trudności w opłacaniu rachunków za energię.

W ramach tej inicjatywy kwota maksymalnego wsparcia została niedawno zwiększona z 1 500 GBP do 2 000 GBP.

Aby ubiegać się o wsparcie, należy mieć zaległości w opłatach za energię do wysokości 1 500 GBP i posiadać konto rozliczeniowe lub korzystać z licznika przedpłatowego.

Warunki kwalifikacyjne obejmują posiadanie konta energetycznego zarejestrowanego na własne imię oraz zamieszkiwanie w Anglii, Szkocji lub Walii.


Ponadto, wnioskodawcy nie mogą być beneficjentami wsparcia z Funduszu Energetycznego British Gas w ciągu ostatnich dwóch lat.

Grant ma na celu pokrycie zaległości za energię elektryczną i/lub gazową.

Aby kwalifikować się do otrzymania wsparcia, konieczne jest znajdowanie się w sytuacji ubóstwa energetycznego oraz wcześniejsze skorzystanie z poradnictwa finansowego.

Fundusz został ponownie otwarty 4 grudnia i planowane jest jego zamknięcie pod koniec marca 2024 roku, chyba że środki zostaną wyczerpane wcześniej.


British Gas Energy Trust rozpatruje wyłącznie wnioski o pokrycie całkowitej kwoty zadłużenia, nie zaś jego części.

Wnioskodawcy muszą przedstawić dowód otrzymania porad finansowych, takich jak potwierdzenie udzielenia porad lub wytycznych, które otrzymali w ciągu ostatnich trzech miesięcy przed złożeniem wniosku.

Proces rozpatrywania wniosków trwa cztery tygodnie, co oznacza, że osoby zainteresowane powinny działać szybko, aby skorzystać z tej wyjątkowej możliwości wsparcia finansowego.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC będzie monitorować konta bankowe osób mających dodatkowe zarobki w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące gospodarstw domowych w UK mogą zaoszczędzić do 700 GBP na rachunkach za energię dzięki mało znanemu programowi