Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące gospodarstw domowych w UK mogą zaoszczędzić do 700 GBP na rachunkach za energię dzięki mało znanemu programowi

W obliczu rosnących kosztów życia wiele rodzin w Wielkiej Brytanii szuka sposobów na zmniejszenie swoich miesięcznych wydatków.

Jednym z obszarów, gdzie możliwe są znaczące oszczędności, są rachunki za energię. Dzięki programowi Energy Company Obligation (ECO), tysiące gospodarstw domowych korzystających ze świadczeń mogą znacznie zmniejszyć swoje roczne wydatki na energię o 700 funtów, w niektórych przypadkach nie ponosząc żadnych kosztów.


Co to jest program ECO?

Program ECO został zaprojektowany, aby pomóc rodzinom o niskich dochodach i osobom wrażliwym poprawić efektywność energetyczną ich domów.

W ramach programu ECO dostawcy mają prawny obowiązek wdrożenia środków oszczędzających energię w Twoim domu.

Ma to na celu nie tylko zmniejszenie ubóstwa energetycznego, ale także redukcję emisji dwutlenku węgla w całym kraju.

Ubóstwo energetyczne dotyczy gospodarstw domowych, które muszą wydawać dużą część swoich dochodów na utrzymanie domu w „rozsądnej temperaturze”.


Wsparcie oferowane w ramach programu ECO jest dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego gospodarstwa domowego.

Może to obejmować instalację nowego kotła, izolację strychu lub ścian działowych, często bez żadnych kosztów dla właściciela.

Koszt instalacji nowego kotła wynosi około 2 000 - 4 000 funtów, podczas gdy izolacja strychu kosztuje około 670 funtów, a izolacja ścian działowych w domu szeregowym to wydatek rzędu 1 800 funtów.

Kto jest uprawniony i jak aplikować?

Aby kwalifikować się do programu ECO, należy spełnić określone kryteria, takie jak otrzymywanie określonych świadczeń i mieszkanie w prywatnym domu.

Lista świadczeń uprawniających do programu obejmuje m.in. Child Tax Credit, Working Tax Credit, Universal Credit, Pension Guarantee Credit oraz inne.


Ponadto, gospodarstwa domowe muszą mieszkać w budynkach o ocenie efektywności energetycznej od D do G (dla właścicieli) lub od E do G (dla wynajmujących od prywatnych właścicieli).

Aplikować można kontaktując się z lokalną radą, lub dostawcą energii. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli spełniasz kryteria kwalifikacyjne, pomoc nie jest gwarantowana i w niektórych przypadkach może być wymagane dofinansowanie niektórych środków poprawiających efektywność energetyczną domu.

Jakie inne formy wsparcia są dostępne?

Oprócz programu ECO istnieją inne inicjatywy rządowe mające na celu pomoc w izolacji domów, takie jak Great British Insulation Scheme, który oferuje kluczowe ulepszenia domu, w tym izolację dachu, strychu lub ścian działowych, co może obniżyć roczne rachunki za energię nawet o 400 funtów.

Istnieje kilka sposobów na obniżenie rachunków za energię, w tym skorzystanie z Warm Home Discount, który oferuje 150 funtów zniżki na zimowe koszty ogrzewania dla osób o najniższych dochodach, oraz Household Support Fund, zapewniający wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych w Anglii spełniających określone kryteria.


W obliczu rosnących kosztów życia, programy takie jak ECO stanowią cenny zasób dla wielu rodzin, pomagając im zmniejszyć wydatki na energię i poprawić komfort życia.

Dla osób, które kwalifikują się do programu, może to oznaczać znaczące oszczędności i bardziej zrównoważony domowy budżet.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Duży dostawca energii oferuje 2000 GBP dla rodzin w Wielkiej Brytanii będących w trudnej sytuacji finansowej
 Czytaj następny artykuł:
Tesco wydaje pilne ostrzeżenie dla milionów klientów w Wielkiej Brytanii