Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób korzystających ze świadczeń: Obowiązkowe staże dla długotrwale bezrobotnych

Rząd Wielkiej Brytanii planuje wprowadzenie nowych zasad dotyczących osób korzystających ze świadczeń socjalnych, które nie poszukują pracy.

Zgodnie z planami, które mają wejść w życie pod koniec przyszłego roku, osoby, które nie znajdą pracy przez ponad 18 miesięcy, będą musiały podjąć obowiązkowe praktyki zawodowe.


Osoby, które przez sześć miesięcy odmawiają współpracy z pracownikami centrum zatrudnienia lub nie akceptują oferowanej pracy, będą miały zamknięte swoje wnioski o świadczenia.

Oznacza to, że będą musiały ponownie przechodzić przez proces aplikacyjny, aby kontynuować otrzymywanie świadczeń.

Ta zmiana jest częścią szerszego planu rządu mającego na celu powrót osób bezrobotnych do pracy.

Rząd planuje również wydać dodatkowe 2,5 miliarda funtów na wsparcie kariery, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, problemami zdrowotnymi lub długoterminowo bezrobotnych.


Jednakże te plany spotkały się z krytyką ze strony organizacji charytatywnych.

Organizacja charytatywna Mind wyraziła zaniepokojenie zwiększeniem stosowania sankcji, wskazując, że mogą one pogorszyć stan zdrowia psychicznego osób dotkniętych tymi zmianami.

Vicki Nash z Mind zwróciła uwagę, że sankcje nie działają i pogarszają stan zdrowia psychicznego ludzi.

Z drugiej strony, rząd broni swoich planów. Minister finansów Jeremy Hunt stwierdził, że wiele osób niezdolnych do pracy z powodu długotrwałej choroby lub niepełnosprawności chce pracować i że „z prawie milionem wolnych miejsc pracy, możliwości są dostępne”.


Sekretarz Stanu ds. Pracy i Emerytur, Mel Stride, podkreślił, że rząd jest zdecydowany na odebranie świadczeń tym, którzy odmawiają pracy, mimo że są do niej zdolni.

W odpowiedzi na te plany Partia Pracy zapowiedziała inwestycję 1,1 miliarda funtów w celu skrócenia list oczekujących w NHS, co ma pomóc ludziom wrócić do pracy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Frankfurt Christmas Market w Birmingham uznany za trzeci z najlepszych w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Najnowsze informacje o płatnościach z tytułu kosztów życia, świadczeniach i emeryturach w grudniu