Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Najnowsze informacje o płatnościach z tytułu kosztów życia, świadczeniach i emeryturach w grudniu

W obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i zimy, brytyjskie rodziny o niskich dochodach mogą oczekiwać na wsparcie finansowe od rządu.

Pomimo spadku inflacji do 4,6% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co jest najniższym poziomem od prawie dwóch lat, koszty życia nadal pozostają wysokie.


Fundacja Joseph Rowntree (JRF) alarmuje o „przerażającym” poziomie trudności, z jakimi borykają się rodziny, w tym o konieczności odłączania lodówek i zamrażarek, aby obniżyć rachunki, oraz o zadłużaniu się w celu zakupu żywności.

Peter Matejic z JRF wzywa kanclerza Jeremy'ego Hunta do podniesienia świadczeń zgodnie z inflacją i zwiększenia lokalnych dodatków mieszkaniowych, aby zapobiec dalszemu pogorszeniu standardów życia.

W tym kontekście ważne jest, aby rodziny o niskich dochodach były świadome dostępnych form wsparcia finansowego oraz dat wypłat świadczeń w okresie świątecznym.

Daty wypłat świadczeń w okresie świątecznym

Ze względu na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, daty wypłat niektórych świadczeń ulegną zmianie.

Osoby oczekujące na wypłaty od Departamentu Pracy i Emerytur (DWP) w dniach 23, 24, 25 i 26 grudnia otrzymają je 22 grudnia, a te przewidziane na 30 i 31 grudnia oraz 1 stycznia – 29 grudnia.
 • Dotyczy to między innymi:
 • Universal Credit
 • State pension
 • Pension credit
 • Disability living allowance
 • Personal independence payment
 • Attendance allowance
 • Carer’s allowance
 • Employment support allowance
 • Income support
 • Jobseeker’s allowance

Płatność dla emerytów związana z kosztami życia - £300:

W obliczu rosnących kosztów życia, zwłaszcza w okresie zimowym, wielu emerytów boryka się z wyzwaniami finansowymi.

Aby złagodzić te trudności, Departament ds. Pracy i Emerytur (DWP) w Wielkiej Brytanii wprowadził specjalną płatność dla emerytów związana z kosztami życia.


Gospodarstwa domowe, które już korzystają ze świadczenia z tytułu zimowego dodatku paliwowego, otrzymają dodatkowe wsparcie w wysokości £300 tej zimy.

Ta inicjatywa ma na celu pomóc seniorom w pokryciu podstawowych kosztów życia i zapewnieniu sobie komfortu w chłodniejszych miesiącach.

Wypłata Warm Home Discount

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią rosnące rachunki za energię. Jeśli martwisz się, jak poradzić sobie z kosztami ogrzewania domu, możesz skorzystać ze specjalnego programu wsparcia rządowego.

Program Warm Home Discount, wprowadzony przez rząd brytyjski w 2011 roku, oferuje jednorazową zniżkę w wysokości 150 funtów na rachunki za energię dla osób spełniających określone kryteria.


Zniżka ta jest automatycznie naliczana do rachunku od początku października 2023 roku do 31 marca 2024 roku.

Program jest dostępny dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy otrzymują część „Guarantee Credit” z „Pension Credit” lub korzystają z innych świadczeń, takich jak „Universal Credit” czy „Housing Benefit”, jeśli ponoszą wysokie koszty energii.300

Wielu dostawców w tym Octopus Energy, znany dostawca energii z 5,3 miliona klientów, wkrótce zacznie wprowadzać automatyczne płatności w wysokości 150 GBP dla tysięcy uprawnionych osób.

Cold Weather Payment – 25 GBP

Jest to dodatek w wysokości 25 funtów za okresy zimnej pogody od 1 listopada do 31 marca 2024 r. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konta bankowe w ciągu 14 dni.

W minione zimy niektórzy ludzie w częściach Wielkiej Brytanii, którzy regularnie doświadczali mrozów, otrzymywali trzy płatności, co oznacza dodatkowe 75 funtów.


Pieniądze trafiają do osób otrzymujących następujące świadczenia:
 • Pension Credit
 • Income Support
 • Income-based Jobseeker’s Allowance
 • Income-related Employment and Support Allowance
 • Universal Credit
 • Support for Mortgage Interest
Dodatek jest wypłacany, jeśli średnia temperatura w Twojej okolicy, zarejestrowana lub prognozowana, wynosi poniżej zera stopni Celsjusza przez siedem kolejnych dni.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób korzystających ze świadczeń: Obowiązkowe staże dla długotrwale bezrobotnych
 Czytaj następny artykuł:
Ważne: Tesco, Morrisons, Asda i River Island pilnie proszą o zwrot produktów