Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tesco wprowadza duże zmiany w supermarketach, które oszczędzą klientom pieniądze

Tesco, największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, wprowadza istotną zmianę, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników frytkownic powietrznych.

Od 2 października, na opakowaniach ponad 100 produktów pojawią się instrukcje gotowania przeznaczone właśnie dla tego typu urządzeń, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii tej sieci detalicznej.


Cztery produkty z ziemniaków marki własnej Tesco będą pierwszymi produktami, które otrzymają nowe etykiety z symbolami frytkownic powietrznych na tyłach opakowań.

Chodzi o chipsy Maris Piper z przyprawą soli i pieprzu, cienkie frytki, słodkie ziemniaki w marynacie BBQ oraz ziemniaki hasselback z masłem czosnkowo-pietruszkowym.

Od końca października, trzy nowe produkty z kurczaka również zostaną oznaczone nowymi etykietami, choć dokładna data nie została potwierdzona przez Tesco.

W ciągu najbliższych miesięcy, instrukcje dotyczące gotowania we frytkownicach powietrznych zostaną wprowadzone na ponad 100 produktów.


Klienci będą mogli znaleźć je na opakowaniach mrożonych frytek, burgerów, produktów do grillowania, mrożonych pieczyw, boczku, a także kiełbasek, kurczaka, łososia oraz mrożonych i chłodzonych przekąsek na przyjęcia.

Breige Donaghy, dyrektor ds. innowacji produktów w Tesco, powiedziała: „Wiem, że nasi klienci lubią eksperymentować z ich frytkownicami powietrznymi, przygotowując zarówno ulubione potrawy rodziny, jak i nowe przepisy.

Umieszczanie konkretnych instrukcji gotowania we frytkownicy powietrznej na opakowaniach pomoże im uzyskać najlepsze wyniki, dlatego wprowadzamy to rozwiązanie na ponad 100 produktów naszej własnej marki”.

Frytkownice powietrzne zyskały na popularności, zwłaszcza w kontekście rosnących rachunków za energię, jako tańsza i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych piekarników.


Przy obecnej stawce cenowej Ofgem, frytkownica o mocy 1000 W kosztuje jedynie 17 pensów za 30 minut pracy i 34 pensy za godzinę.

Tymczasem piekarnik o mocy 2 kW kosztuje około 34 pensy za pół godziny, czyli 68 pensów za godzinę użytkowania.

Zobacz też:


Oznacza to, że można używać frytkownicy o mocy 1000 W przez godzinę, oszczędzając przy tym 34 pensy.

Warto jednak pamiętać, że oszczędności z użycia frytkownicy powietrznej zależą od jej mocy oraz czasu użytkowania.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najnowsze zasady bagażu podręcznego
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjskie gospodarstwa domowe czeka wzrost podatków o 3500 GBP rocznie