Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sztorm Larisa uderzył w Wielką Brytanię. Przyniósł wichury i zamiecie śnieżne

Sztorm Larisa uderzył dziś w niektóre części Wielkiej Brytanii, przynosząc wichury i zamiecie śnieżne.

Meteorolog z Met Office, Jonathan Vautrey, powiedział, że sztorm, który został nazwany przez francuską służbę pogodową, przyniósł deszcz i śnieg do Wielkiej Brytanii.


„Storm Larisa, który został nazwany przez Meteo France, to ten sam system niskiego ciśnienia, który przynosi nam pasma opadów śniegu” – powiedział.

Sztorm Larisa wywołał już wichury o prędkości 50 mil na godzinę i zamiecie śnieżne a meteorolodzy sugerują, że w niektórych częściach kraju spadnie 40 cm śniegu.

Kierowcy powinni „dokładnie się zastanowić przed wyruszeniem w drogę”, ostrzegł RAC, po tym, jak niektórzy kierowcy utknęli w śniegu na M62 w Greater Manchester w nocy.

Ruch na M62 został wstrzymany we wczesnych godzinach piątkowego poranka z powodu obfitych opadów śniegu w okolicy.


National Highways: North-West poinformowało, że w pewnym momencie korki na M62 w kierunku wschodnim między Rochdale i Saddleworth rozciągnęły się na około osiem mil.

Jak podało Sky News, ludzie wjeżdżali na zamknięte pasy i pobocze, co uniemożliwiało pojazdom ratowniczym i pługom śnieżnym przedostanie się, aby udrożnić drogę.

Met Office wydało trzy żółte ostrzeżenia dla północnej Anglii, Midlands, Północnej Walii i Irlandii Północnej, gdzie spodziewane są „znaczące zakłócenia”.

Cztery żółte ostrzeżenia przed śniegiem obejmują również większą część kraju, z wyjątkiem południowo-wschodniej Anglii i zachodniej Szkocji.


Oczekuje się, że pogoda się poprawi do końca dzisiejszego dnia, następnie zostanie zastąpiona innym systemem niskiego ciśnienia.

Met Office już wydało kolejne żółte ostrzeżenie o śniegu i lodzie dla większości północnej Anglii i Szkocji od 15:00 w sobotę do 6:00 w niedzielę.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak, który zamordował studentkę w UK, obnażył się przed nią kilka tygodni wcześniej
 Czytaj następny artykuł:
Setki osób utknęło w nocy na autostradzie M62 po zamieciach śnieżnych w UK