Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Met Office wydaje alert pogodowy z powodu niebezpiecznej marznącej mgły w UK

Nowe żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące „marznącej mgły” zostało wydane dla części Wielkiej Brytanii w środę rano.

Met Office poinformowało, że ostrzeżenie zostało wydane dla Londynu, a także południowo-zachodniej i południowo-wschodniej Anglii i obowiązuje do 8 rano w środę.


Według biura meteorologicznego „niejednolita, marznąca mgła” nad częściami Dorset, Somerset i Wiltshire będzie czasami bardzo gęsta.

Dotknięte zostaną obszary rozciągające się od Exeter do Oksfordu, gdzie najniższe temperatury spadną do -5 stopni Celsjusza.

Zobacz też:


Widoczność będzie bardzo niska i wyniesie od 50 do 100 metrów, a w niektórych obszarach, kropelki mgły po zetknięciu się z przemarzniętym podłożem, mogą zmienić się w kryształki lodu, co spowoduje „potencjalnie trudne warunki jazdy”.

Osoby dojeżdżające do pracy zostały poproszone o przygotowanie się na opóźnienia zarówno na drogach, jak i w środkach transportu publicznego.


Istnieje również prawdopodobieństwo na opóźnienia lub odwołania lotów.

Met Office poinformowało, że mieszkańcy i osoby dojeżdżające do pracy w Bracknell Forest, Buckinghamshire, Hampshire, Oxfordshire, Reading, Slough, Southampton, Surrey, West Berkshire, West Sussex, Windsor i Maidenhead oraz Wokingham będą musieli uważać na panujące warunki.

Mgły można również się spodziewać w Bath, Bournemouth, Christchurch, Poole, Devon, South Gloucestershire i Swindon.


Tymczasem niezwykła różnica temperatur spowodowała, że części północnej Szkocji cieszą się wyższymi temperaturami niż południowa Anglia.

W poniedziałek w Benson odnotowano nocną najniższą temperaturę -8,6°C, a w Altnaharra w północnej Szkocji odnotowano 10,6°C.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony znaczków pocztowych w UK stracą ważność w następnym tygodniu, ostrzega Royal Mail
 Czytaj następny artykuł:
HMRC wydało pilne ostrzeżenie. Miliony osób w UK mają niecały tydzień na złożenie zeznań podatkowych