Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Podwyżka do 13,18 GBP na godzinę. Aldi po raz trzeci w ciągu roku podnosi płace dla pracowników magazynów

Aldi po raz trzeci w ciągu roku podnosi wynagrodzenie dla pracowników magazynów w Wielkiej Brytanii.

Minimalna stawka godzinowa będzie o 20% wyższa niż w styczniu ubiegłego roku.

Niemiecki dyskont, który jest czwartą co do wielkości siecią supermarketów w Wielkiej Brytanii, powiedział, że 1 lutego płaca pracowników magazynu wzrośnie do 13,18 GBP, co stanowi wzrost o 4% w stosunku do obecnej stawki minimalnej 12,66 GBP, którą wprowadzono we wrześniu.


W zeszłym miesiącu Aldi podniósł również wynagrodzenie dla pracowników sklepów do co najmniej 11 funtów za godzinę. To także była trzecia podwyżka w ciągu roku.

Nowa płaca minimalna dla pracowników magazynów jest wyższa niż niezależnie zweryfikowana płaca wystarczająca na utrzymanie, która we wrześniu została podniesiona do co najmniej 10,90 GBP.

Podwyżki wynikają z rosnącej konkurencji o zatrudnienie personelu przy wysokim poziomie ofert pracy i gwałtownie rosnących kosztach życia.

Kilka sieci handlowych, w tym Tesco i Sainsbury's, wielokrotnie podnosiło wynagrodzenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy, starając się zatrzymać i przyciągnąć pracowników.


Od czasu Brexitu szczególnie brakowało pracowników magazynowych, bo wyjście z Unii Europejskiej ograniczyło dostęp do siły roboczej z całej Europy.

Aldi musi przyciągnąć więcej pracowników, ponieważ otwiera średnio jeden nowy sklep tygodniowo i rywalizuje z niemieckim dyskontem Lidl o miano najszybciej rozwijającej się sieci spożywczej w Wielkiej Brytanii.

Według najnowszych danych grupy badawczej Kantar, sprzedaż sieci wzrosła o 27% w ciągu trzech miesięcy poprzedzających Boże Narodzenie, ponieważ kupujący szukali sposobów na ograniczenie wydatków w okresie świątecznym.


Giles Hurley, dyrektor naczelny Aldi w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział: „Tak jak obiecujemy naszym klientom, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wspierać, jesteśmy równie zaangażowani we wspieranie naszych niesamowitych kolegów z Aldi – ponieważ pozostajemy najlepiej płacącym supermarketem w Wielkiej Brytanii”.

„To ogłoszenie jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy i wkładu naszych kolegów w służbę społeczności w całym kraju. To właśnie od nich zależy, czy jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom dostęp do świeżej, niedrogiej żywności każdego dnia”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Angielski bank wydaje pilne ostrzeżenie. Klienci średnio tracą 642 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Dlaczego inflacja w UK spada, a ceny wciąż rosną? Co to oznacza dla Twojego portfela?