Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Reformy podatkowe” w UK sprawią, że ​​miliony osób zapłacą więcej podatku

Miliony osób w Wielkiej Brytanii zapłacą w tym roku więcej podatku od dochodów, mimo że minister finansów Rishi Sunak chwali środową podwyżkę progu ubezpieczenia społecznego jako skuteczną „obniżkę podatków”.

6 lipca próg ubezpieczania społecznego National Insurance (NI) wzrośnie z 9880 funtów do 12570 funtów, co oznacza, że ​​30 milionów ludzi zapłaci mniej podatku, podczas gdy około 2,2 miliona zostanie całkowicie zwolnionych z płacenia NI.


Jednak osoby zarabiające 30 000 GBP lub więcej nadal będą płacić więcej składek NI w tym roku niż w roku podatkowym 2021-22.

Sean McCann, Chartered Financial Planner w NFU Mutual, powiedział, że wzrost składek na NI wpłynie na średnią klasę, która już musi zmagać się z zamrożonymi progami podatku dochodowego i wycofaniem zasiłku na dziecko Child Benefit.

Ze względu na decyzję ministra finansów o utrzymaniu zamrożonych progów podatkowych do 2026 r. pracownicy zarabiający powyżej 30 000 funtów w ciągu następnych pięciu lat będą płacić dodatkowe 1816 funtów ubezpieczenia i podatku dochodowego od osób fizycznych.

Obraz jest jeszcze mniej różowy dla osób o wyższych zarobkach. Ktoś, kto zarabia 50 000 funtów – wciąż płacący stawkę podstawową – zarobi realnie 4271 funtów mniej do 2026 r. ze względu na łączny wpływ zamrożonych progów i gwałtownie rosnącej inflacji.


Chociaż wzrost progu NI powinien przynieść ulgę pracownikom o niższych dochodach, których dotknęła podwyżka podatków o 1,25 proc. w kwietniu, to oszczędności są mizerne.

Zobacz też:


Przeciętny pracownik otrzyma podwyżkę w wysokości 330 funtów rocznie – co daje zaledwie 27,50 funtów miesięcznie.

Nimesh Shah, szef firmy księgowej Blick Rothenberg, powiedział, że rząd musi skorygować swoją „wadliwą” politykę, znosząc podwyżkę o 1,25 procent dla podatników płacących stawkę podstawową i zwiększając progi podatku dochodowego zgodnie z inflacją.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Złodzieje okradli wóz strażacki, gdy załogi gasiły pożar po wybuchu gazu
 Czytaj następny artykuł:
30-stopniowe upały w Wielkiej Brytanii już w ten weekend