Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

30-stopniowe upały w Wielkiej Brytanii już w ten weekend

W Wielkiej Brytanii w nadchodzący weekend może być bardziej gorąco niż w Monako i Stambule, ponieważ temperatury wzrosną do prawie 30 stopni, poinformowało Met Office.

Meteorolodzy twierdzą, że najgorętszym dniu, czyli w najbliższą niedzielę temperatury w niektórych regionach przekroczą 30 stopni Celsjusza, natomiast w piątek i sobotę termometry pokarzą 29 stopni.


Rzecznik Met Office, Stephen Dixon, powiedział, że w Londynie będzie słonecznie, a temperatury znacznie przekroczą średnią temperaturę w lipcu, która wynosi 23 stopnie.

Jednak jest mało prawdopodobne, aby temperatury przekroczyły tegoroczny rekord 32,7 stopni Celsjusza, który został odnotowany w czerwcu w Heathrow.

W ten weekend w Birmingham w niedziele słupki rtęci pokażą nawet 26 stopni Celsjusza. Natomiast w piątek i sobotę będzie 23 stopnie Celsjusza.

Według zapowiedzi meteorologów również w przyszłym tygodniu temperatury będą nadal wysokie.


W Londynie od poniedziałku do czwartku prawdopodobnie będzie od 23 do 25 stopni z mieszanką słonecznych i pochmurnych okresów, w Birmingham w poniedziałek termometry pokażą 25 °C.

Meteorolodzy sugerują też, że już za kilka tygodni temperatury Wielkiej Brytanii osiągną 35 stopni Celsjusza.

Według niektórych prognoz w lipcu temperatury będą rosły, a w ostatnich 10 dniach lipca nastąpi fala upałów, która potrwa nawet do połowy sierpnia.

Zobacz też:


Meteorolog Weather Outlook Brian Gaze powiedział, że nie będzie zaskoczony, jeśli temperatury w kraju przekroczą 35 stopni Celsjusza.

„Temperatury w Wielkiej Brytanii osiągnęły na początku tego miesiąca 32,7 stopni Celsjusza, a najgorętsza pogoda lata zwykle przypada na lipiec lub sierpień” - powiedział.


„W ostatnich latach okresy ekstremalnych upałów stały się bardziej powszechne w Wielkiej Brytanii. Nie zdziwiłbym się, gdyby temperatura wzrosła do 35 stopni Celsjusza” - dodał.

Najwyższa w historii temperatura w Wielkiej Brytanii wyniosła 38,7 stopni Celsjusza i została odnotowana w Cambridge 25 lipca 2019 r., pokonując poprzedni rekord 38,5°C w Faversham w sierpniu 2003 r.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
„Reformy podatkowe” w UK sprawią, że ​​miliony osób zapłacą więcej podatku
 Czytaj następny artykuł:
Ludzie grają w piłkę na pustej autostradzie w UK, po zatrzymaniu ruchu z powodu protestów