Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Złodzieje okradli wóz strażacki, gdy załogi gasiły pożar po wybuchu gazu

Obrzydliwi złodzieje wybrali moment, w którym ekipy strażackie zareagowały na eksplozję domu w Birmingham w Wielkiej Brytanii, aby ukraść niezbędny sprzęt z pojazdu strażackiego.

W wyniku eksplozji zginęła kobieta, mężczyzna walczył o życie, a dwie rodziny zostały bezdomne.


Jednak pomimo tragedii bezduszni złodzieje postanowili ukraść sprzęt, podczas gdy strażacy zajmowali się akcją ratunkową.

Straż pożarna, w tym jednostki ratownictwa technicznego, przyjechała na Dulwich Road w Kingstanding w niedzielę, 26 czerwca, po niszczycielskiej eksplozji domu, w której zginęła 79-letnia Doreen Rees-Bibb.

Około sześciu załóg straży pożarnej z West Midlands Fire Service, w tym 25 strażaków, współpracowało z policją, karetką pogotowia i ekipami gazowymi, aby zapewnić bezpieczeństwo okolicy.

Eksplozja zniszczyła jeden dom i uszkodziła osiem sąsiednich nieruchomości, po tym, jak wyciek gazu spowodował zapłon.

Jednak, kiedy trwała akcja ratunkowa, „podli” złodzieje postanowili otworzyć boczną żaluzję w pojeździe i ukraść „kluczowy” sprzęt strażacki, w tym pompę, nożyce, wąż i przecinaki do śrub.


Kradzież miała miejsce w czasie, gdy społeczność gromadziła się, by wesprzeć poszkodowanych, a odważni mieszkańcy narażali życie, by pomóc rannemu mężczyźnie.

Policja z West Midlands potwierdziła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i powiedziała, że ​​przegląda materiał filmowy z okolicy, aby znaleźć osoby odpowiedzialne za kradzież.

Zobacz też:


Główny inspektor Kelly Monaghan z policji powiedział: „To nikczemny czyn podczas poważnego incydentu, kiedy inni członkowie społeczeństwa zachowywali się tak heroicznie i bezinteresownie”.

„Skradzione przedmioty są niezbędne, aby strażacy działali szybko i ratowali życie, gdy jest to najważniejsze, tak jak widzieliśmy w Kingstanding w niedzielę, 26 czerwca”.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 20/591089/22

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
„Nieuczciwe” ubezpieczenia podróżne w UK, nie obejmują opóźnień i anulowania lotów z powodu strajków
 Czytaj następny artykuł:
„Reformy podatkowe” w UK sprawią, że ​​miliony osób zapłacą więcej podatku