Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w Wielkiej Brytanii otrzyma 200 GBP na konto bankowe

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii może otrzymać 200 funtów bezpośredniej płatności na swoje konto bankowe w ciągu kilku dni.

Płatność zostanie dokonana w celu pomocy w opłaceniu rachunków za energię.


Pomoc finansową dla zmagających się z problemami gospodarstw domowych udzielają samorządy lokalne.

Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych powstał w wyniku kryzysu rosnących kosztów utrzymania.

Brytyjczycy zmagają się z gwałtownie rosnącymi kosztami żywności, rosnącymi rachunkami za energię, rosnącymi składkami na ubezpieczenie społeczne i rachunkami za podatek lokalny, a także gwałtownie rosnącymi cenami usług abonamentowych, takich jak Netflix i umów telefonicznych.

Jedną z władz lokalnych, która będzie w tym tygodniu wypłacać gotówkę, jest Doncaster.

8 lipca rada gminy zapłaci mieszkańcom 200 funtów. Wniosek o tę płatność może złożyć każdy, kto ma ulgi na podatek komunalny, zasiłek mieszkaniowy lub ubiega się o Universal Credit.


Według rządu „Nowy Fundusz Pomocy dla Gospodarstw Domowych będzie rozdzielany przez rady w Anglii, aby bezpośrednio pomóc tym, którzy go najbardziej potrzebują. Dotacja będzie rozdzielana w formie niewielkich płatności, aby wspierać słabsze gospodarstwa domowe w zaspokajaniu codziennych potrzeb, takie jak żywność, odzież i narzędzia”.

Zobacz też:


Program ogłosił kanclerz Rishi Sunak w czasie, gdy Brytyjczycy zmagają się z rosnącym kosztami jedzenia, rachunków i paliwa.

„Fundusz został przedłużony do 30 września 2022 r. z dodatkowymi środkami w wysokości 500 milionów funtów, które zostaną wykorzystane przez władze lokalne na wsparcie słabszych gospodarstw domowych” – dodał rząd.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Johnson i Sunak ogłaszają obniżkę podatków w UK w wysokości 6 000 000 000 funtów
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Jet2, TUI, BA: Brytyjski rząd zmienia prawo, aby zmniejszyć chaos na lotniskach