Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Jet2, TUI, BA: Brytyjski rząd zmienia prawo, aby zmniejszyć chaos na lotniskach

Sprawdzanie osób chcących pracować na lotniskach w Wielkiej Brytanii zostanie przyspieszone w celu zmniejszenia opóźnień i chaosu w podróżach.

Ministerstwo Transportu poinformowało, że przyspiesza proces weryfikacji nowych pracowników, aby pomóc uporać się z chaosem podróżniczym, który spotyka podróżnych od miesięcy.


W sobotę turyści ponownie doświadczyli ogromnych zakłóceń. Tysiące pasażerów na lotnisku Heathrow zostało dotkniętych opóźnieniami spowodowanymi awarią komputera, która spowodowała, że ​​samoloty nie mogły zatankować.

Dodatkowo podróżni podobnie jak w poprzednim tygodniu musieli czekać kilka godzin na odbiór bagażu.

Minister transportu Grant Shapps powiedział, że przyspieszając weryfikację nowych pracowników ochrony lotnictwa, rząd „robi, co w jego mocy, aby pomóc pasażerom”.

Powiedział, że kontrole antyterrorystyczne personelu, które wcześniej zajmowały do ​​20 dni, teraz będą przeprowadzane dwa razy szybciej.


Od piątku obowiązuje też rządowa „amnestia” do przepisów dotyczących slotów na lotniskach, która pozwala liniom lotniczym zmieniać godziny lotów bez ponoszenia potencjalnej kary.

W ostatnich dniach wiele linii lotniczych ogłosiło, że odwoła kolejne loty, jednak jeśli sytuacja na lotniskach się nie poprawi, latem prawdopodobnie będzie więcej odwołań.

Zobacz też:


Według oczekiwań chaos najbardziej dotknie British Airways, które planowały przewiezienie 1,8 miliona pasażerów i ponad 9000 lotów z Heathrow tylko w lipcu.

Linie już odwołały setki lotów z powodu braków kadrowych. Jednak mimo to osoby podróżujące za granicę w weekend spotkały się z dużymi opóźnieniami, chaosem bagażowym i odwołaniami lotów.


Dodatkowo awaria komputera w Terminalu 5 Heathrow uniemożliwiła samolotom zatankowanie paliwa i doprowadziła do zawieszenia lotów nawet na godzinę.

Rzeczniczka Heathrow powiedziała, że ​​problem został rozwiązany w ciągu godziny, ale „prawdopodobnie będą opóźnienia” w przypadku odlatujących samolotów.

Dodała: „Współpracujemy ze wszystkimi partnerami lotniskowymi, aby zminimalizować zakłócenia, jednak loty z Heathrow mogą być opóźnione. Przepraszamy za jakikolwiek wpływ, jaki ma to na podróże”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące osób w Wielkiej Brytanii otrzyma 200 GBP na konto bankowe
 Czytaj następny artykuł:
14-letni „potwór”, zamordował 5-letniego chłopca. Sąd zezwolił na publikację jego wizerunku