Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jak mogę otrzymać 400 GBP dodatku na energię?

Każde gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii otrzyma 400 funtów na opłacenie rosnących rachunków za energię, ogłosił Rishi Sunak.

Minister finansów ujawnił, że zmienił swój plan, aby pomóc Brytyjczykom w przezwyciężeniu kryzysu związanego z rosnącymi kosztami życia, w tym zaoferował dotację na energię dla każdego gospodarstwa domowego w Anglii, Walii i Szkocji.


Początkowo Minister zaoferował pożyczkę w wysokości 200 funtów na rachunki za energię, którą należało spłacić w nadchodzących latach.

Jednak wczoraj się to zmieniło, kiedy Sunak powiedział parlamentarzystom, że ludzie nie będą musieli spłacać pieniędzy – a także podwoił kwotę dodatku do 400 GBP.

Wielu uzna to za dobrą wiadomość, zwłaszcza po tym, jak regulator energii Ofgem ogłosił, że limit cenowy ma wzrosnąć o 800 funtów jeszcze w tym roku.

Jednak teraz wiele osób się zastanawia, w jaki sposób i kiedy otrzyma zniżki na energię.

Oto wszystko, co należy wiedzieć o programie wsparcia rachunków za energię, który dotyczy wszystkich.Nie musisz niczego składać ani nigdzie się zapisywać – dostawca energii po prostu doda 400 funtów do Twojego konta, więc za rachunki zapłacisz o 400 GBP mniej.

Sposób, w jaki ta zniżka zostanie zastosowana, będzie zależeć od tego, w jaki sposób rozliczasz się za energię elektryczną i gaz.

Zobacz też:


Jeśli płacisz Direct Debit, co robi 69% Brytyjczyków, 400 GBP zostanie podzielone i część z nich będzie odliczana od Twojego miesięcznego rachunku.

Rząd przedstawi dokładne szczegóły tego, jak wszystko będzie działać, w nadchodzących tygodniach.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Czy osoby używające liczników na kartę otrzymają 400 GBP dodatku?
 Czytaj następny artykuł:
Wszystkie loty taniej linii lotniczej opóźnione lub odwołane z powodu awarii IT