Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czy osoby używające liczników na kartę otrzymają 400 GBP dodatku?

Brytyjski minister finansów przedstawił środki mające pomóc rodzinom w radzeniu sobie z największym obniżeniem standardu życia od dziesięcioleci.

Jak powiedział Rishi Sunak, wszystkie gospodarstwa domowe w wielkiej Brytanii będą mogły otrzymać 400 funtów ulgi na opłacenie rachunków zamiast wcześniej ogłoszonych 200 funtów.


Jak dodał, w ramach nowego programu rabat nie będzie musiał zostać zwrócony, jak to miało miejsce w przypadku rabatu 200 GBP ogłoszonego wcześniej.

Początkowe założenie było takie, że ludzie otrzymają rabat w wysokości 200 GBP na rachunki, który zostanie spłacony w ratach o wartości 40 GBP w ciągu najbliższych pięciu lat.

Teraz jednak jak stwierdził Sunak, pojawiły się nowe okoliczności i rabat 200 funtów został anulowany, a zamiast niego wrodzony zostanie bezzwrotny rabat 400 funtów.


Czy otrzymam pomoc, jeśli korzystam z licznika na kartę?Tak — otrzymasz pomoc w wysokości 400 GBP, jeśli jesteś klientem korzystającym z licznika na kartę lub licznika z przedpłatą.

KAŻDE gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii otrzyma pomoc — ale sposób, w jaki otrzymasz dodatek, będzie się różnić w zależności od rodzaju posiadanego licznika.

Zobacz też:


Około 4,3 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii korzysta z liczników przedpłatowych.

Klienci korzystający z liczników przedpłatowych zobaczą pieniądze dodawane do ich licznika lub otrzymają kupon na energię.


Nie jest jasne, czy klienci liczników przedpłatowych otrzymają 400 funtów za jednym razem, czy też płatność zostanie podzielona na okres sześciu miesięcy.

Jeśli natomiast płacisz Direct Debit, co robi 69% Brytyjczyków, 400 GBP zostanie podzielone i część z nich będzie odliczana od Twojego miesięcznego rachunku.

Rząd w nadchodzących tygodniach przedstawi dokładne szczegóły tego, jak wszystko będzie działać.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Kto się kwalifikuje do otrzymania 650 funtów dodatku w UK?
 Czytaj następny artykuł:
Jak mogę otrzymać 400 GBP dodatku na energię?