Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, TUI, BA, easyJet: Jak zabrać dodatkową torbę na pokład samolotu za darmo

Steward podzielił się „genialnym sposobem”, dzięki któremu można wnieś dodatkową torbę na pokład samolotu Ryanair całkowicie za darmo.

Wiele linii lotniczych, w tym Ryanair, stosuje surowe zasady dotyczące bagażu, które zezwalają pasażerom na zabranie za darmo tylko jednej małej torby, która mieści się pod siedzeniem na pokładzie.


Jednak Miguel Munoz, który jest stewardem od ponad 10 lat, podzielił się swoim sposobem na wniesienie dodatkowej bezpłatnej torby do samolotu, obiecując, że ten sposób na pewno działa.

Sam nazywa tę sztuczkę „hakiem bezcłowym” i twierdzi, że niewielu pasażerów zdaje sobie sprawę, jakie to jest proste.

Jak wiele osób doskonale wie w cenie biletu Value pasażer może wziąć na pokład samolotu Ryanair tylko jeden nieduży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm, który powinien się zmieścić pod siedzeniem.

Za kolejny bagaż 10 kg należy wnieść dodatkową opłatę, są sposoby, aby na nim zaoszczędzić, jednak nie każdy potrzebuje aż 10 KG.

Zobacz Jak zaoszczędzić na bagażu w Ryanair. Jest bardzo prosty sposób.

Jeśli np. jedziemy na weekend i chcemy wziąć kilka ubrań do przebrania, które nie zmieszczą się w podstawowym bagażu to sposób, który przedstawił Miguel Munoz, doskonale zda egzamin.


Wcześniej w mediach społecznościowych, niektórzy podróżni pokazywali, jak zakładają stosy ubrań na siebie, aby nie płacić za bagaż.

Jednak lot z założonymi dwoma parami spodni i 5 koszulami oraz upchanymi po kieszeniach skarpetkami nie należy do najprzyjemniejszych, a ubrania w taki sposób przewiezione na pewno nie będą już czyste i świeże.

Miguel powiedział  The Express, że sposobem są torby ze sklepów wolnocłowych, które nie liczą się jako bagaż podręczny.

Wyjaśnił: „Jeśli masz coś, co nie mieści się w podstawowym bagażu lub chcesz zabrać na pokład dodatkową torbę, to najlepszy sposób”

„Wszystko, co musisz zrobić, to przynieś na lotnisko torbę ze sklepu wolnocłowego. Jeśli jej nie masz, możesz o nią poprosić lub coś kupić w sklepie wolnocłowym i włożyć do torby na zakupy, co tylko chcesz” - dodał.

Doświadczony członek personelu pokładowego, który od 10 lat pracuje w Wielkiej Brytanii jako steward, dodał: „oczywiście jest to ograniczona przestrzeń, ale przynajmniej zabierasz ze sobą dodatkową torbę do kabiny”.


Dodał też, że tę sztuczkę można zastosować również, jeśli bagaż rejestrowany jest zbyt ciężki, a linia lotnicza chce pobrać opłatę za dodatkową wagę.

Podróżni mogą po prostu wyjąć niektóre przedmioty i zabrać je na pokład w bezcłowej torbie.

„Teraz już wiesz. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, po prostu włóż wszystko, czego potrzebujesz do torby bezcłowej. Nie ma za co” – powiedział.

Zobacz też:


Miguel przyznał, że robi to za każdym razem, gdy jedzie na wakacje, wyjaśniając: „Znam sztuczkę, ponieważ zawsze to robię, kiedy latam jako pasażer”.

Sposób ten może być wykorzystany w wielu liniach lotniczych, ale warto wcześniej sprawdzić zasady na stronie przewoźnika.

Ryanair, na swojej stronie internetowej informuje, że: „Oprócz bagażu podręcznego na pokład można zabrać również bagaż bezcłowy”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szef Ryanair ostrzega, że wakacyjne loty będą droższe
 Czytaj następny artykuł:
easyJet oferuje 1000 funtów bonusu dla nowych pracowników


// //