Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szef Ryanair ostrzega, że wakacyjne loty będą droższe

Straty Ryanair związane z pandemią Covid-19 wzrosły do ponad 1 miliarda funtów – poinformował dziś szef tanich linii lotniczych, ostrzegając, że koszty wakacyjnych lotów wzrosną tego lata.

Tania linia lotnicza poniosła stratę w wysokości 355 milionów euro w ciągu roku do marca.


Daje to stratę w wysokości 302 milionów funtów, która wraz z 860 milionami utraconymi w zeszłym roku, daje sumę za ostatnie dwa lata 1,16 miliarda funtów.

Tegoroczne wyniki nie były w rzeczywistości takie złe, jak się obawiano, ale pojawiły się w złym okresie dla linii lotniczych.

Ryanair twierdzi, że liczba podorujących znacznie się poprawiła w tym roku i wzrosła z 27,5 miliona do 97 milionów dzięki zniesieniu ograniczeń pandemicznych.

Firma liczy na powrót do „rozsądnej rentowności” w tym roku, ale jest świadoma skutków wojny na Ukrainie i rosnących cen paliw.


Poproszony o prognozę na najbliższą przyszłość, dyrektor naczelny Ryanaira Michael O'Leary powiedział, że jest zbyt wiele niewiadomych.

„Biorąc pod uwagę ciągłe ryzyko napływu niekorzystnych wiadomości, niemożliwe jest zapewnienie rozsądnego lub dokładnego zakresu wytycznych dotyczących zysków w tej chwili” – powiedział.

Zobacz też:


Dodał, że ma nadzieję na „silne lato” i że uda się polecieć tam, gdzie inne linie lotnicze ograniczyły liczbę lotów.

Szef Ryanair zapowiedział też, że ceny lotów wzrosną ze względu na wysoki popyt.


Powiedział BBC: „Wydaje nam się, że w tym szczytowym okresie letnim ceny będą wyższe, ponieważ jest bardzo duży popyt na plaże w Europie i ceny będą rosły”.

Ryanair twierdzi, że nie boryka się z takim samym kryzysem zatrudniania, jak inne linie lotnicze, ponieważ starał się zatrzymać personel nawet wtedy, gdy samoloty były uziemione.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
McDonald's po 32 latach na zawsze wycofuje się z Rosji
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, TUI, BA, easyJet: Jak zabrać dodatkową torbę na pokład samolotu za darmo