Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jak zaoszczędzić na bagażu w Ryanair? Jest bardzo prosty sposób

Tanie linie lotnicze Ryanair bardzo często kuszą podróżnych ciekawymi promocjami, dzięki którym mogą kupić bilety lotnicze w bardzo niskich cenach.

Niestety pasażer w cenie biletu może zabrać ze sobą tylko jeden nieduży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm, który zmieści się siedzeniem.


Za kolejny bagaż należy wnieść dodatkową opłatę, jednak są sposoby, dzięki którym bagaż będzie nasz kosztować mniej.

Zapewne wielu z Was zna ten sposób, jednak jeśli ktoś o nim nie wie, może okazać się on przydatny podczas kolejnej podróży.

Rezerwując lot podróżny ma do wyboru kilka taryf, najtańsza Value, która zezwala wyłącznie na jeden mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm.


Kolejną z nich jest taryfa Regular, która pozwala na wniesienie dodatkowego bagażu, o wadzę 10 kg, a także zawiera kolejkę priorytetową i możliwość rezerwacji siedzenia.

Aby zobrazować to na przykładzie, znaleźliśmy lot z Birmingham w wielkiej Brytanii do Cork w Irlandii, który w najtańszej taryfie Value kosztuje 15.98 GBP w dwie strony dla jednej osoby.


Jednak, jeśli chcemy większy bagaż za taryfę Regular trzeba dopłacić 21 GBP w jedną stronę, a więc koszt całego lotu wzrośnie do 57,98 GBP.

Natomiast za taryfę Plus zawierającą bagaż 20 kg należy dopłacić 29.99 GBP w jedną stronę, wiec w tym przypadku bilet by kosztował 75.96 GBP.


Taryfa Regular zawiera takie udogodnienia jak rezerwacja miejsc, jednak nie każdemu na tym zależy, jeśli ktoś nie musi rezerwować miejsca, a chce zapłacić mniej i mieć dodatkowy bagaż powinien postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Wybieramy Taryfę Value, a gdy system się o to spyta, potwierdzamy to. Po podaniu naszych danych zostaniemy przeniesieni na stronę wyboru siedzenia, z którego rezygnujemy.

Zobacz też:


Następnie pojawi się nam strona, na której możemy dodać dodatkowy bagaż 10 kg i kolejkę priorytetową za 12 GBP w jedną stronę wiec oszczędzamy około 9 funtów w jedną stronę (około, ponieważ Ryanair zaokrągla, w naszym przypadku zamiast 12 GBP policzył 12.5 GBP).

Po wybraniu tej opcji lot z dodatkowym bagażem 10 kg będzie nas kosztował 40.98 GBP, a więc 17 funtów taniej niż w wybierając taryfę Regular.


Co więcej, osoby, które potrzebują 20-kilowego bagażu, mogą do dodać za cenę bliską cenie taryfy Regular. W naszym przypadku za lot z 20 KG bagażem byśmy zapłacili 59.96 GBP, więc o 16 funtów taniej niż taryfa plus zawierająca ten bagaż.

Warto pamiętać, że jeśli się już dokona rezerwacji, to dodanie bagażu w późniejszym terminie jest często o wiele droższe niż zrobienie tego podczas rezerwacji.

Według różnych doniesień w mediach podobny sposób działa również w przypadku drugiej popularnej taniej linii lotniczej, czyli Wizz Air. Niektórzy twierdzą też, że tak samo jest m.in. w Lufthansie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Granaty znalezione w furgonetce w Birmingham. Interweniowali saperzy
 Czytaj następny artykuł:
Poseł „przyłapany na oglądaniu porno” podczas debaty w Izbie Gmin w UK