Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, TUI, easyjet, Ryanair, BA: W lutym Hiszpania zmienia zasady podróży dla mieszkańców UK

Podróżni z Wielkiej Brytanii udający się na wakacje w Hiszpanii będą musieli zwrócić uwagę na nowy przepis wjazdu, który wejdzie w życie w lutym.

Obecnie, aby wjechać do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii, należy być w pełni zaszczepionym, co oznacza otrzymanie pełnego cyklu szczepionki co najmniej 14 dni przed podróżą.

Jednak od 1 lutego wymagania będą bardziej szczegółowe.


Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii będą musiały otrzymać drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 nie wcześniej niż 270 dni od przybycia do tego kraju.

Podróżni będą mogli wjechać do Hiszpanii tylko wtedy, gdy ich ostatnia dawka szczepionki została podana w ciągu 270 dni przed podróżą.

Zobacz też: Pracownicy Ryanaira nie wpuścili Polaka do samolotu twierdząc, że „Szkocja to nie kraj”

Dotyczy to drugiej dawki szczepionki dwudawkowej – jak Pfizer, Moderna i Astrazeneca – lub pierwszej dawki szczepionki jednodawkowej.

Tak więc w przypadku dorosłych, jeśli drugie szczepienie miało miejsce więcej niż 270 dni przed podróżą, należy przyjąć i udowodnić, że otrzymało się szczepienie przypominające.

Na przykład, jeśli ktoś wybiera się do Hiszpanii 1 lutego i otrzymał drugą dawkę szczepionki przed 7 maja 2021 r., musi przyjąć i wykazać, że otrzymał szczepienie przypominające.


Nowe przepisy będą obowiązywać wszystkich pasażerów, którzy ukończyli 12 lat.

Oznacza to, że niezaszczepione dzieci i nastolatki w wieku powyżej 12 lat nie będą mogły przyjechać na wakacje w przerwie w połowie semestru.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat nie muszą przedstawiać dowodu pełnego zaszczepienia przy wjeździe do Hiszpanii.

-